Hôtel Restaurant Saint Christophe

Hotel
3 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
786 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hôtel Restaurant Saint Christophe

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hôtel Restaurant Saint Christophe, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hôtel Restaurant Saint Christophe

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hôtel Restaurant Saint Christophe for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Dette hotel ligger i det historiske centrum af Belfort, kun 350 meter fra skulpturen Lion de Belfort. Der tilbydes gratis WiFi, og gæsterne inviteres til at slappe af på terrassen. De lydisolerede vær...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+33 3 84 55 88 88

Fordele og faciliteter på Hôtel Restaurant Saint Christophe

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hôtel Restaurant Saint Christophe, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Møde/banket-faciliteter
  • Internet
  • Parkering

Generelt

  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Udsigt over seværdighed
  • Familieværelser
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Bagageopbevaring

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Aircondition
  • Røgalarmer
  • Opvarmning

Bad

  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Bruser
  • Eget badeværelse

Restauranter

  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter

Parkering og transport

  • Parkering
  • Opladning til elbiler

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Ingen rygning
  • Elevator

Soveværelse

  • Garderobe eller skab
  • Vækkeur

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Børnemenuer
  • Tremmeseng tilgængelig

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Vaskeri

  • Vaskeri

Anmeldelser af Hôtel Restaurant Saint Christophe

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hôtel Restaurant Saint Christophe har haft. Rejsende har lavet 1.446 anmeldelser af Hôtel Restaurant Saint Christophe til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,2
Meget god
1446 verificerede bedømmelser
Fantastisk
685
Meget god
408
God
198
Okay
67
Rimelig
45
Middelmådig
19
Dårlig
24
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hôtel Restaurant Saint Christophe

Find andre ejendomme i Belfort, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hôtel Restaurant Saint Christophe. Der er i alt 234 hoteller for rejsende i Belfort. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Belfort

Hôtel Restaurant Saint Christophe ligger på Place d'Armes i kvarteret i Belfort. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Hôtel Restaurant Saint Christophe, Place d'Armes

De mest populære seværdigheder

  • Belfort Cathedral33 m
  • Belfort Citadel297 m
  • Lion of Belfort297 m
  • Lower Fort Perch1.5 km
  • Fort Salbert4.4 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hôtel Restaurant Saint Christophe

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hôtel Restaurant Saint Christophe. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Er priserne på Hôtel Restaurant Saint Christophe sammenlignelige med 3-stjernede hoteller i Belfort?

    I Belfort ligger gennemsnitsprisen pr. nat 3-stjernede hoteller på 580 kr.. Den forventede pris pr. nat på Hôtel Restaurant Saint Christophe ligger omkring 652 kr., hvilket er en pris, som er 12% billigere end byens gennemsnit. HotelsCombined anser Hôtel Restaurant Saint Christophe for at være et godt tilbud, hvis du gerne vil bo på et 3-stjernet hotel i Belfort.

  • Hvad er telefonnummeret til Hôtel Restaurant Saint Christophe?

    Du kan kontakte receptionen på Hôtel Restaurant Saint Christophe på +33 3 84 55 88 88.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hôtel Restaurant Saint Christophe?

    Ja, Hôtel Restaurant Saint Christophe har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hôtel Restaurant Saint Christophe?

    Hôtel Restaurant Saint Christophe tjek ud er kl. 11:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Hôtel Restaurant Saint Christophe, Belfort?

    479 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Hôtel Restaurant Saint Christophe, med gennemsnitlige tilbud på omkring 652 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Er der en restaurant på Hôtel Restaurant Saint Christophe?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Hôtel Restaurant Saint Christophe for åbningstider og sidste udkald. De har også barservice til drinks.

  • Har Hôtel Restaurant Saint Christophe vaskefaciliteter?

    Hôtel Restaurant Saint Christophe giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Hôtel Restaurant Saint Christophe?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Hôtel Restaurant Saint Christophe-reservation, hvis du overvejer at bo i november, hvor priserne typisk er lavest (440 kr.).

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Hôtel Restaurant Saint Christophe?

    Overvej at tjekke ind på Hôtel Restaurant Saint Christophe om onsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 765 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hôtel Restaurant Saint Christophe