Lejlighed

Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments

Vurderet til klasse 0
7,2
God
baseret på 702 anmeldelser
702 verificerede bedømmelser
tir. 27.10
-
ons. 28.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
5.274 kr.
/Billigste pris per nat
Udbyder
I alt pr. nat
5.274 kr.
5.526 kr.
6.012 kr.
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments

tir. 27.10
-
ons. 28.10
Opholdstype
Bookinglink
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Om Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments

Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments tilbyder indkvartering med aircondition i centrum af Firenze, 2 minutters gang fra Santa Maria Novella, 300 m fra Palazzo Strozzi og 8 minutters gang fra Palazzo ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Licensnummer: IT048017B4C8W9TEKM, IT048017B4C8W9TEKM

Fordele og faciliteter på Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments

  • Køkken
  • Tekøkken
  • Tennis
  • Aircondition
  • Kaffemaskine
  • Vaskeri
  • Vaskemaskine
  • Tørretumbler
  • Sengetøj
  • Håndklæder

Generelt

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Radio
  • Familieværelser
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Sikkerhedsboks
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Brandslukkere
  • Siddeområde
  • Vaskeri
  • Elevator
  • Strygetjeneste
  • Minibar
  • Fladskærms-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bruser
  • Opvaskemaskine
  • Strygejern og strygebræt
  • Badehætte
  • Tilgængelig med elevator
  • Hjemmesko
  • Førstehjælpsudstyr
  • Mikroovn
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Sovesofa
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Køkkenudstyr
  • Lydsikrede værelser
  • Badekar
  • Lydsikring
  • Bidet
  • Kogeplader
  • Hurtig check-out
  • Parkering
  • Bodyshampoo
  • Hårtørrer
  • Vandflaske
  • Te-/kaffemaskine
  • Flise-/marmorgulv
  • Aircondition
  • Køleskab
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Pengeskab
  • Skraldespande
  • Kaffemaskine
  • Tørretumbler
  • Fjernsyn
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Balsam
  • Parkeringsservice
  • Skrivebord
  • Fritstående
  • Spiseområde
  • Morgenkåbe
  • Spisebord
  • Eget badeværelse
  • Privat ind- og udtjekning
  • Garderobe eller skab
  • Køkken
  • Døgnåben reception
  • Vaskemaskine
  • Tekøkken
  • Bagageopbevaring
  • Privat parking

Aktiviteter

  • Cykeludlejning
  • Kano
  • Cykling
  • Madlavningskursus
  • Ridning
  • Tennis

Tjenester

  • Babysitning eller børnepasning
  • Daglig rengøring
  • Portner
  • Levering af dagligvarer
  • Tøjvask
Vis alle 84 faciliteter

Anmeldelser af Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments

7,2
God702 verificerede bedømmelser
Ingen anmeldelser. Prøv at fjerne et filter, ændre din søgning eller rydde alle for at få vist anmeldelser.

Hoteller, der ligner Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments

Udforsk Centro Storico i Firenze

De mest populære seværdigheder

8 min. gang

0,6 km

8 min. gang

0,6 km

8 min. gang

0,7 km

9 min. gang

0,7 km

9 min. gang

0,7 km

8 min. gang

0,6 km

8 min. gang

0,6 km

8 min. gang

0,7 km

9 min. gang

0,7 km

9 min. gang

0,7 km

Udlejningsbiler

52 kr. dagligt gennemsnit

Nærmeste lufthavne

14 min. kørsel

7,0 km

14 min. kørsel

7,0 km

  • Hvor langt er Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments fra Porta Romana?

    Det populære Porta Romana er kun lidt over 1,5 km fra Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments.

  • Er Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments tæt på Cattedrale di Santa Maria del Fiore?

    Cattedrale di Santa Maria del Fiore er også et populært sted at besøge i Firenze. Det er 0,6 km fra Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments

  • Hvor tæt er Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments på den nærmeste lufthavn, Firenze Peretola Lufthavn?

    Uden trafik tager den 8,8 km lange køretur mellem Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments og Firenze Peretola Lufthavn (den nærmeste lufthavn) normalt kun omkring 0 t. 06 min.. Hvis du bor i et storbyområde, kan køretiden være længere på grund af meget trafik på vejene.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Firenze Peretola Lufthavn til Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments?

    Hvis du vil have mest muligt frihed på turen til Firenze, kan du overveje at leje en bil for omkring 140 kr./dag og parkere den på Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments, hvor der er parkeringspladser til hotellets gæster. Sammenkørselsapps og taxaer er stadig en meget almindelig løsning for gæster på Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments. Det er ofte den billigste transportløsning, når du besøger Firenze.

  • Er Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments kæledyrsvenligt?

    Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments byder de fleste huskæledyr velkommen.

  • Hvor tæt er Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments på centrum af Firenze?

    Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments ligger 0,2 km fra centrum af Centro Storico, Firenze. Overvej en tur til Teatro del Maggio Musicale Fiorentino, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments med forskellige transportmidler.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments?

    Ja, Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments er kl. 11:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 15:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments, Firenze?

    Priserne på Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 5.534 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 2.970 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Har Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments. Gæster har også adgang til strygejern og strygebræt under deres ophold - enten på værelset, eller ved henvendelse til receptionen.

  • I hvilket område af Firenze ligger Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments?

    Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments ligger i Centro Storico-området af Firenze. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments ligger i forhold til resten af Firenze.

  • Hvor langt er Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments fra Porta Romana?

    Det populære Porta Romana er kun lidt over 1,5 km fra Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments.

  • Er Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments tæt på Cattedrale di Santa Maria del Fiore?

    Cattedrale di Santa Maria del Fiore er også et populært sted at besøge i Firenze. Det er 0,6 km fra Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Palazzo Ottaviani - Luxury Apartments