Hotel Ocean Grand at Hulhumale

Hotel
4 stjerner
ons. 2.9
-
tor. 3.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
750 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hotel Ocean Grand at Hulhumale

ons. 2.9
-
tor. 3.9
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hotel Ocean Grand at Hulhumale

På Hotel Ocean Grand at Hulhumale kan du tilbringe en sjov dag på stranden med snorkling. Tag derefter tilbage for at nyde et lækkert måltid på en af overnatningsstedets 2 restauranter. Hotel Ocean Gr...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+960 779 5066

Fordele og faciliteter på Hotel Ocean Grand at Hulhumale

  • Snorkling
  • Ved stranden
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Gratis lufthavnsbus
  • Wi-fi i alle områder

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøgle
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Tilgængelighed

  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Privat indgang
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Restauranter

  • Elkedel
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Køleskab
  • Kaffemaskine

Aktiviteter

  • Cykeludlejning
  • Fiskeri
  • Bræt-/puslespil
  • Kano
  • Cykling
  • Dykning
  • Snorkling
  • Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)
  • Windsurfing
  • Sejlads

Bad

  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badehætte
  • Bidet
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste

Generelt

  • Skab med lås
  • Bagageopbevaring
  • Ved stranden
  • Havudsigt
  • Hjemmesko
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Flise-/marmorgulv

Udendørs

  • Havemøbler
  • Picnicområde
  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Grill
  • Balkon

Parkering og transport

  • Gratis lufthavnsbus
  • Gratis parkering
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)
  • Opladning til elbiler
  • Gadeparkering

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Strygejern og strygebræt

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet
  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Bibliotek
  • Fjernsyn

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Anmeldelser af Hotel Ocean Grand at Hulhumale

8,9
Meget god
1428 verificerede bedømmelser
Fantastisk
872
Meget god
266
God
140
Okay
68
Rimelig
50
Middelmådig
12
Dårlig
20
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hotel Ocean Grand at Hulhumale

Udforsk Hulhumale i Malé

Beliggenhed: Hotel Ocean Grand at Hulhumale, Crystal view, Lot 10717, Kaani Magu

De mest populære seværdigheder

  • Kurumba Beach3.3 km
  • Presidential Jetty5 km
  • People's Majlis5 km
  • Republic Square5 km
  • Hukuru Miskiy5 km
  • Medhu Ziyaaraiy5 km
  • Mulee Aage Palace5 km
  • Male Fish Market5.1 km
  • Islamic Centre5.1 km
  • Sultan Park5.2 km
  • Theemuge Palace5.2 km
  • National Museum5.3 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hotel Ocean Grand at Hulhumale

  • Hvor tæt er Hotel Ocean Grand at Hulhumale på den nærmeste lufthavn, Male Intl Lufthavn?

    Uden trafik tager den 4,3 km lange køretur mellem Hotel Ocean Grand at Hulhumale og Male Intl Lufthavn (den nærmeste lufthavn) normalt kun omkring 0 t. 03 min.. Hvis du bor i et storbyområde, kan køretiden være længere på grund af meget trafik på vejene.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Ocean Grand at Hulhumale?

    Hvis du har spørgsmål om Hotel Ocean Grand at Hulhumale og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +960 779 5066.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Ocean Grand at Hulhumale?

    Ja, Hotel Ocean Grand at Hulhumale har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hotel Ocean Grand at Hulhumale?

    Hotel Ocean Grand at Hulhumale har en normal tjek ind tid efter kl. 14:00, og tjek ud tid før kl. 12:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Hotel Ocean Grand at Hulhumale, Malé?

    Hotel Ocean Grand at Hulhumale værelsespriserne afhænger af dine valgte datoer, værelsestype og tilgængelighed. Gennemsnitsprisen senest fundet er 1.166 kr./per nat, og de bedste tilbud starter fra 557 kr./per nat. For at se tilgængelige tilbud, tast dine datoerind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Hotel Ocean Grand at Hulhumale?

    Ja, man kan bestille mad fra Hotel Ocean Grand at Hulhumale restauranten. Åbningstiderne kan variere.

  • Har Hotel Ocean Grand at Hulhumale vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Hotel Ocean Grand at Hulhumale. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Har Hotel Ocean Grand at Hulhumale handicapvenlige værelser?

    Ja, Hotel Ocean Grand at Hulhumale tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Hotel Ocean Grand at Hulhumale?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Hotel Ocean Grand at Hulhumale-reservation, hvis du overvejer at bo i september, hvor priserne typisk er lavest (2.454 kr.).

  • I hvilket område af Malé ligger Hotel Ocean Grand at Hulhumale?

    Hotel Ocean Grand at Hulhumale ligger i Hulhumale-området af Malé. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Hotel Ocean Grand at Hulhumale ligger i forhold til resten af Malé.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Hotel Ocean Grand at Hulhumale?

    Overvej at tjekke ind på Hotel Ocean Grand at Hulhumale om lørdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 941 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hotel Ocean Grand at Hulhumale