Hotel Jungfraublick Wengen

Hotel
3 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.578 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hotel Jungfraublick Wengen

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hotel Jungfraublick Wengen, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hotel Jungfraublick Wengen

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hotel Jungfraublick Wengen for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet har en restaurant, kaffe/te på fællesarealer og et forretningscenter. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis afhentningsservice fra togstationen. Andre facilit...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+41 33 856 27 27

Fordele og faciliteter på Hotel Jungfraublick Wengen

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hotel Jungfraublick Wengen, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Transfertjeneste (gratis)
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Allergivenlig
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Rygeområde

Aktiviteter

  • Hiking
  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Spillerum
  • Fodboldbord
  • Skisport
  • Biliard
  • Snowboarding

Generelt

  • Siddeområde
  • Haveudsigt
  • Skab med lås
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Bjergudsigt
  • Skiopbevaring
  • Bagageopbevaring

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Bibliotek
  • Fælles lounge/tv-område
  • Bøger
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Eget badeværelse

Restauranter

  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Leje af skiudstyr (ved hotellet)
  • Adgang med nøgle

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon
  • Havemøbler
  • Have

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnegitter

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Parkering og transport

  • Transfertjeneste (gratis)

Anmeldelser af Hotel Jungfraublick Wengen

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hotel Jungfraublick Wengen har haft. Rejsende har lavet 1.570 anmeldelser af Hotel Jungfraublick Wengen til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
9,3
Fantastisk
1570 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1067
Meget god
297
God
127
Okay
39
Rimelig
15
Middelmådig
6
Dårlig
19
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hotel Jungfraublick Wengen

Find andre ejendomme i Lauterbrunnen, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hotel Jungfraublick Wengen. Der er i alt 476 hoteller for rejsende i Lauterbrunnen. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Lauterbrunnen

Hotel Jungfraublick Wengen ligger på Im Gruebi 1445A i kvarteret i Lauterbrunnen. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Hotel Jungfraublick Wengen, Im Gruebi 1445A

De mest populære seværdigheder

  • Wengen-Mannlichen Cable Car245 m
  • Wengen306 m
  • Staubbach Falls1.4 km
  • Lauterbrunnen Railway Station1.5 km
  • Mannlichen1.7 km
  • Tschuggen Wengen2.4 km
  • Lauberhorn2.7 km
  • Kleine Scheidegg3.8 km
  • Trummelbach Falls4.3 km
  • Mürren5.8 km
  • Schwarzmonch6.3 km
  • Silberhorn7.6 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hotel Jungfraublick Wengen

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hotel Jungfraublick Wengen. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er Hotel Jungfraublick Wengen kæledyrsvenligt?

    Ja. De fleste kæledyr, f.eks. hunde, er velkomne på Hotel Jungfraublick Wengen.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Jungfraublick Wengen?

    Hvis du har spørgsmål om Hotel Jungfraublick Wengen og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +41 33 856 27 27.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Jungfraublick Wengen?

    Ja, Hotel Jungfraublick Wengen har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hotel Jungfraublick Wengen?

    11:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Hotel Jungfraublick Wengen, Lauterbrunnen?

    Normalt er Hotel Jungfraublick Wengen værelsespriser omkring 3.320 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 1.157 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Er der en restaurant på Hotel Jungfraublick Wengen?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Hotel Jungfraublick Wengen for åbningstider og sidste udkald.

  • Har Hotel Jungfraublick Wengen vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Hotel Jungfraublick Wengen.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Hotel Jungfraublick Wengen?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Hotel Jungfraublick Wengen-reservation, hvis du overvejer at bo i november, hvor priserne typisk er lavest (1.564 kr.).

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Hotel Jungfraublick Wengen?

    Overvej at tjekke ind på Hotel Jungfraublick Wengen om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 2.773 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hotel Jungfraublick Wengen