Hotel

Hotel Goldener Stern

4 stjerner
9,3
Enestående
baseret på 475 anmeldelser
475 verificerede bedømmelser
ons. 30.9
-
tor. 1.10
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Hotel Goldener Stern
Udbyder for Hotel Goldener Stern
Udbyder for Hotel Goldener Stern
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hotel Goldener Stern

ons. 30.9
-
tor. 1.10

Om Hotel Goldener Stern

Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en restaurant og en bar/lounge. Foruden gratis morgenmadsbuffet tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parker...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+43 6243 2240

Fordele og faciliteter på Hotel Goldener Stern

  • Udendørspool
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv

Anmeldelser af Hotel Goldener Stern

9,3
Fantastisk
475 verificerede bedømmelser
Fantastisk
385
Meget god
60
God
22
Okay
6
Rimelig
1
Middelmådig
0
Dårlig
1
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hotel Goldener Stern

Udforsk Abtenau

Beliggenhed: Hotel Goldener Stern, Markt 29

De mest populære seværdigheder

  • Karkogel1 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hotel Goldener Stern

  • Er Hotel Goldener Stern kæledyrsvenligt?

    Ja. De fleste kæledyr, f.eks. hunde, er velkomne på Hotel Goldener Stern.

  • Er der en pool på Hotel Goldener Stern?*

    Ja. Mange, der tager til Abtenau, leder efter et hotel med pool. Hotel Goldener Stern har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Goldener Stern?

    Hvis du har spørgsmål om Hotel Goldener Stern og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +43 6243 2240.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Goldener Stern?

    Ja, Hotel Goldener Stern har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hotel Goldener Stern?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Hotel Goldener Stern er kl. 11:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 14:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Hotel Goldener Stern, Abtenau?

    Priserne på Hotel Goldener Stern vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.411 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 1.214 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Hotel Goldener Stern?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Hotel Goldener Stern for åbningstider og sidste udkald. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Hotel Goldener Stern vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Hotel Goldener Stern. Gæster har også adgang til strygejern og strygebræt under deres ophold - enten på værelset, eller ved henvendelse til receptionen.

  • Har Hotel Goldener Stern handicapvenlige værelser?

    Ja, Hotel Goldener Stern tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hotel Goldener Stern