Hotel Clark Budapest - Adults Only

Hotel
5 stjerner
fre. 31.7
-
lør. 1.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
747 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hotel Clark Budapest - Adults Only

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hotel Clark Budapest - Adults Only, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 24. juli 2026.
fre. 31.7
-
lør. 1.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hotel Clark Budapest - Adults Only

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hotel Clark Budapest - Adults Only for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 24. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, et fitnesscenter og en bar/lounge. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en snackbar/deli, en sauna og en tagt...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+36 1610 4890
Licensnummer: SZ19000881

Fordele og faciliteter på Hotel Clark Budapest - Adults Only

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hotel Clark Budapest - Adults Only, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Kun voksne
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Wi-fi i alle områder

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Lav vask
  • Fjerfri pude
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Kun voksne
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Tilpasset bad
  • Allergivenligt værelse
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Generelt

  • Træ- eller parketgulv
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Udsigt over seværdighed
  • Skab med lås
  • Bagageopbevaring
  • Flodudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Byudsigt

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Walk-in-bad

Restauranter

  • Vinglas
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Vækning
  • Portner
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Streaming-tjenester
  • Radio
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Privat parking
  • Opladning til elbiler
  • Parkeringsservice

Udendørs

  • Havemøbler
  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Fitnesscenter

Aktiviteter

  • Cykeludlejning

Spa

  • Sauna

Anmeldelser af Hotel Clark Budapest - Adults Only

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hotel Clark Budapest - Adults Only har haft. Rejsende har lavet 4.054 anmeldelser af Hotel Clark Budapest - Adults Only til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 24. juli 2026.
9,4
Fantastisk
4054 verificerede bedømmelser
Fantastisk
3031
Meget god
567
God
262
Okay
92
Rimelig
53
Middelmådig
28
Dårlig
22
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hotel Clark Budapest - Adults Only

Find andre ejendomme i Budapest, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hotel Clark Budapest - Adults Only. Der er i alt 8.751 hoteller for rejsende i Budapest. Prisdata blev senest opdateret den 24. juli 2026.

Udforsk Várkerület (1. distrikt) i Budapest

Hotel Clark Budapest - Adults Only ligger på Clark Ádám Tér 1. i kvarteret Várkerület (1. distrikt) i Budapest. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 24. juli 2026.
Beliggenhed: Hotel Clark Budapest - Adults Only, Clark Ádám Tér 1.

De mest populære seværdigheder

  • Szechenyi-kædebroen191 m
  • Kædebroen304 m
  • Buda Castle310 m
  • Budapest City Centre0.8 km
  • Szent - Istvan Basilika1 km
  • Andrassy ut1.1 km
  • Orszaghaz1.2 km
  • Vaci Utca1.4 km
  • Gellért Hegy1.4 km
  • Den ungarske Statsopera1.4 km
  • Den Store Synagoge1.6 km
  • Magyar Nemzeti Múzeum1.8 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hotel Clark Budapest - Adults Only

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hotel Clark Budapest - Adults Only. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 24. juli 2026.

  • Er priserne på Hotel Clark Budapest - Adults Only sammenlignelige med 5-stjernede hoteller i Budapest?

    Prisen pr. nat på Hotel Clark Budapest - Adults Only vil generelt være 29% billigere end gennemsnitsprisen på et 5-stjernet hotel i Budapest. Når du bor på Hotel Clark Budapest - Adults Only, bør du være forberedt på at skulle betale omkring 1.687 kr./nat, hvilket anses for at være et godt tilbud i Budapest for et 5-stjernet hotel.

  • Hvor tæt er Hotel Clark Budapest - Adults Only på den nærmeste lufthavn, Budapest Ferenc Liszt Lufthavn?

    Blot 28,3 km mellem den nærmeste lufthavn, Budapest Ferenc Liszt Lufthavn, og Hotel Clark Budapest - Adults Only, så køreturen forventes at tage 0 t. 21 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Budapest Ferenc Liszt Lufthavn til Hotel Clark Budapest - Adults Only?

    At kommer fra Budapest Ferenc Liszt Lufthavn til Hotel Clark Budapest - Adults Only kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 223 kr./dag i gennemsnit i Budapest. Heldigvis har Hotel Clark Budapest - Adults Only parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. At tage en taxa eller sammenkørselsservice fra den nærmeste lufthavn, Budapest Ferenc Liszt Lufthavn, til dit hotel er ofte den billigste transportløsning.

  • Er Hotel Clark Budapest - Adults Only kæledyrsvenligt?

    Ja, hunde og de fleste andre kæledyr er generelt velkomne på Hotel Clark Budapest - Adults Only.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Clark Budapest - Adults Only?

    Den bedste måde at kontakte Hotel Clark Budapest - Adults Only på er ved at ringe til +36 1610 4890.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Clark Budapest - Adults Only?

    Ja, Hotel Clark Budapest - Adults Only har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Hotel Clark Budapest - Adults Only?

    Der er et fitnesscenter på Hotel Clark Budapest - Adults Only. Fitnessområdet er kun tilgængeligt for hotellets gæster, og åbningstider og regler kan variere meget fra hotel til hotel. Det anbefales, at du kontakter receptionen, hvis du har nogen spørgsmål.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hotel Clark Budapest - Adults Only?

    Hotel Clark Budapest - Adults Only har en normal tjek ind tid efter kl. 14:00, og tjek ud tid før kl. 12:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Hotel Clark Budapest - Adults Only, Budapest?

    I gennemsnit har gæster betalt 1.687 kr. per nat for at bo på Hotel Clark Budapest - Adults Only. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 837 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Hotel Clark Budapest - Adults Only?

    Ja - Hotel Clark Budapest - Adults Only har en restaurant. De har også barservice til drinks.

  • Har Hotel Clark Budapest - Adults Only vaskefaciliteter?

    Hotel Clark Budapest - Adults Only giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer. Er der også strygejern og strygebræt på stedet.

  • Har Hotel Clark Budapest - Adults Only handicapvenlige værelser?

    Ja, Hotel Clark Budapest - Adults Only tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Hotel Clark Budapest - Adults Only?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Hotel Clark Budapest - Adults Only-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (544 kr.).

  • I hvilket område af Budapest ligger Hotel Clark Budapest - Adults Only?

    Hotel Clark Budapest - Adults Only ligger i Várkerület (1. distrikt)-området af Budapest. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Hotel Clark Budapest - Adults Only ligger i forhold til resten af Budapest.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Hotel Clark Budapest - Adults Only?

    Overvej at tjekke ind på Hotel Clark Budapest - Adults Only om torsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.112 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hotel Clark Budapest - Adults Only