Hotel Chail Residency

Hotel
3 stjerner
tor. 9.7
-
fre. 10.7
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
271 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hotel Chail Residency

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hotel Chail Residency, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 2. juli 2026.
tor. 9.7
-
fre. 10.7
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Priserne er pr. nat, inklusive afgifter, men eksklusive skatter.
Garanteretgaranteret

Om Hotel Chail Residency

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hotel Chail Residency for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 2. juli 2026.
Hotel Chail Residency ligger i Chail og har restaurant. Chail Wildlife Sanctuary ligger blot 1,5 km derfra. Samtlige værelser har balkon og opholdsområde. Der er desuden eget badeværelse med bruser og...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+91 991 447 0007

Fordele og faciliteter på Hotel Chail Residency

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hotel Chail Residency, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Lufthavnsbus

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Håndklæder/lagner (mod gebyr)
  • Skraldespande
  • Balsam

Bad

  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Ekstra toilet
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Sovesofa
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Bjergudsigt
  • Flise-/marmorgulv

Restauranter

  • Elkedel
  • Restaurant
  • Te-/kaffemaskine
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Spiseområde
  • Spisebord

Service og bekvemmelighed

  • Billeje
  • Vækning
  • Valutaveksling
  • Roomservice
  • Vandflaske
  • Privat ind- og udtjekning

Tilgængelighed

  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Handicapparkering
  • Lav vask
  • Øverste etager tilgængelige med trapper
  • Privat indgang

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Tørrestativ til tøj

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen

Parkering og transport

  • Lufthavnsbus
  • Gratis parkering
  • Privat parking

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Legeplads

Arbejdsområde

  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Bræt-/puslespil

Anmeldelser af Hotel Chail Residency

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hotel Chail Residency har haft. Rejsende har lavet 81 anmeldelser af Hotel Chail Residency til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 2. juli 2026.
8,2
Meget god
81 verificerede bedømmelser
Fantastisk
30
Meget god
15
God
11
Okay
6
Rimelig
8
Middelmådig
2
Dårlig
9
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hotel Chail Residency

Find andre ejendomme i Chail, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hotel Chail Residency. Der er i alt 91 hoteller for rejsende i Chail. Prisdata blev senest opdateret den 2. juli 2026.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hotel Chail Residency

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hotel Chail Residency. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 2. juli 2026.
  • Hvor tæt er Hotel Chail Residency på den nærmeste lufthavn, Shimla Lufthavn?

    Der er en afstand på 28,7 km mellem Hotel Chail Residency og den nærmeste lufthavn, Shimla Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 22 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Hvad er telefonnummeret til Hotel Chail Residency?

    Hvis du har spørgsmål om Hotel Chail Residency og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +91 991 447 0007.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hotel Chail Residency?

    Ja, Hotel Chail Residency har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hotel Chail Residency?

    Hotel Chail Residency har en normal tjek ind tid efter kl. 14:00, og tjek ud tid før kl. 12:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Hotel Chail Residency, Chail?

    I gennemsnit har gæster betalt 284 kr. per nat for at bo på Hotel Chail Residency. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 203 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Hotel Chail Residency?

    Ja - Hotel Chail Residency har en restaurant.

  • Har Hotel Chail Residency vaskefaciliteter?

    Der er vaskefaciliteter på Hotel Chail Residency som kan benyttes af gæsterne. Gæster har også adgang til strygejern og strygebræt under deres ophold - enten på værelset, eller ved henvendelse til receptionen.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hotel Chail Residency