Lh Hotel Lloyd Rome

Hotel
3 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
566 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Lh Hotel Lloyd Rome

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Lh Hotel Lloyd Rome, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, 1 x to enkeltsenge
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Lh Hotel Lloyd Rome

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Lh Hotel Lloyd Rome for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en bar/lounge, en kaffebar/café og et forretningscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et mødelokale, concierge-tjene...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out10:30
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+39 390 644 288
Licensnummer: 058091-ALB-00822, IT058091A1DBDYK4LG

Fordele og faciliteter på Lh Hotel Lloyd Rome

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Lh Hotel Lloyd Rome, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Café
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Gratis toiletartikler
  • Lufthavnsbus

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande

Generelt

  • Udsigt mod stille vej
  • Familieværelser
  • Træ- eller parketgulv
  • Hjemmesko
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Flise-/marmorgulv
  • Bagageopbevaring

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Ingen rygning

Bad

  • Bruser
  • Badehætte
  • Hårtørrer
  • Eget badeværelse

Restauranter

  • Minibar
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Café

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Pengeskab

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Soveværelse

  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Parkering og transport

  • Lufthavnsbus

Udendørs

  • Have

Arbejdsområde

  • Skrivebord

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig

Anmeldelser af Lh Hotel Lloyd Rome

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Lh Hotel Lloyd Rome har haft. Rejsende har lavet 1.433 anmeldelser af Lh Hotel Lloyd Rome til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
7,8
God
1433 verificerede bedømmelser
Fantastisk
484
Meget god
400
God
260
Okay
119
Rimelig
68
Middelmådig
42
Dårlig
61
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Lh Hotel Lloyd Rome

Find andre ejendomme i Rom, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Lh Hotel Lloyd Rome. Der er i alt 30.036 hoteller for rejsende i Rom. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Salario i Rom

Lh Hotel Lloyd Rome ligger på Via Alessandria 110/a i kvarteret Salario i Rom. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Lh Hotel Lloyd Rome, Via Alessandria 110/a

De mest populære seværdigheder

  • Piazza di Santa Maria Maggiore1.7 km
  • Den Spanske Trappe1.8 km
  • Centrum af Rom1.8 km
  • Piazza di Spagna1.9 km
  • Trevi Fountain2 km
  • Via del Corso2.2 km
  • Colosseum2.6 km
  • Pantheon2.6 km
  • Foro Romano2.6 km
  • Piazza Navona2.9 km
  • Tiberøen3.2 km
  • Circus Maximus3.2 km
  • Hvor langt er Lh Hotel Lloyd Rome fra Pantheon?

    Lh Hotel Lloyd Rome er omkring 2,6 km fra Pantheon, en af Rom’s mest populære landemærker.

  • Er Lh Hotel Lloyd Rome tæt på Campo dei Fiori?

    Hvis du vil se Campo dei Fiori under dit ophold i Rom, er Lh Hotel Lloyd Rome kun 3,1 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Lh Hotel Lloyd Rome

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Lh Hotel Lloyd Rome. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er priserne på Lh Hotel Lloyd Rome sammenlignelige med 3-stjernede hoteller i Rom?

    Prisen pr. nat på Lh Hotel Lloyd Rome vil generelt være 28% billigere end gennemsnitsprisen på et 3-stjernet hotel i Rom. Når du bor på Lh Hotel Lloyd Rome, bør du være forberedt på at skulle betale omkring 743 kr./nat, hvilket anses for at være et godt tilbud i Rom for et 3-stjernet hotel.

  • Hvor tæt er Lh Hotel Lloyd Rome på den nærmeste lufthavn, Rom Leonardo da Vinci-Fiumicino Lufthavn?

    Blot 39,5 km mellem den nærmeste lufthavn, Rom Leonardo da Vinci-Fiumicino Lufthavn, og Lh Hotel Lloyd Rome, så køreturen forventes at tage 0 t. 30 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Rom Leonardo da Vinci-Fiumicino Lufthavn til Lh Hotel Lloyd Rome?

    En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Rom Leonardo da Vinci-Fiumicino Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Hvor tæt er Lh Hotel Lloyd Rome på centrum af Rom?

    Lh Hotel Lloyd Rome ligger kun 0,2 km fra centrum af Salario, Rom. Fra Lh Hotel Lloyd Rome kan du nemt komme til andre populære seværdigheder som f.eks. Olympisk stadion.

  • Hvad er telefonnummeret til Lh Hotel Lloyd Rome?

    For at få assistance angående din reservation på Lh Hotel Lloyd Rome skal du ringe til +39 390 644 288.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Lh Hotel Lloyd Rome?

    Ja, Lh Hotel Lloyd Rome har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Lh Hotel Lloyd Rome?

    Lh Hotel Lloyd Rome har en normal tjek ind tid efter kl. 14:00, og tjek ud tid før kl. 10:30.

  • Hvor meget koster det at bo på Lh Hotel Lloyd Rome, Rom?

    287 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Lh Hotel Lloyd Rome, med gennemsnitlige tilbud på omkring 743 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Har Lh Hotel Lloyd Rome vaskefaciliteter?

    Der er vaskefaciliteter på Lh Hotel Lloyd Rome som kan benyttes af gæsterne.

  • Har Lh Hotel Lloyd Rome handicapvenlige værelser?

    Ja, Lh Hotel Lloyd Rome tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Lh Hotel Lloyd Rome?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Lh Hotel Lloyd Rome-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (611 kr.).

  • I hvilket område af Rom ligger Lh Hotel Lloyd Rome?

    Lh Hotel Lloyd Rome ligger i Salario-området af Rom. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Lh Hotel Lloyd Rome ligger i forhold til resten af Rom.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Lh Hotel Lloyd Rome?

    Overvej at tjekke ind på Lh Hotel Lloyd Rome om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 688 kr.).

  • Hvor langt er Lh Hotel Lloyd Rome fra Pantheon?

    Lh Hotel Lloyd Rome er omkring 2,6 km fra Pantheon, en af Rom’s mest populære landemærker.

  • Er Lh Hotel Lloyd Rome tæt på Campo dei Fiori?

    Hvis du vil se Campo dei Fiori under dit ophold i Rom, er Lh Hotel Lloyd Rome kun 3,1 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Lh Hotel Lloyd Rome