Hatyai Golden Crown Hotel

Hotel
3 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
140 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hatyai Golden Crown Hotel

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Hatyai Golden Crown Hotel, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hatyai Golden Crown Hotel

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Hatyai Golden Crown Hotel for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet har en restaurant, et døgnåbent forretningscenter og et forretningscenter. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkl...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+66 74 246 777

Fordele og faciliteter på Hatyai Golden Crown Hotel

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Hatyai Golden Crown Hotel, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Lufthavnsbus
  • Møde/banket-faciliteter

Restauranter

  • Elkedel
  • Restaurant
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Minibar
  • Køleskab
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Døgnåben reception

Bad

  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Bruser
  • Eget badeværelse

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Aircondition
  • Gratis toiletartikler

Parkering og transport

  • Lufthavnsbus
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Generelt

  • Væg til væg-tæppe
  • Siddeområde
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring

Tilgængelighed

  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Elevator
  • Rygeområde

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Overvågningskameraer i fællesområder

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Medier og underholdning

  • Kabel- eller satellit-tv

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig

Spa

  • Massage

Anmeldelser af Hatyai Golden Crown Hotel

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Hatyai Golden Crown Hotel har haft. Rejsende har lavet 1.559 anmeldelser af Hatyai Golden Crown Hotel til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
8,3
Meget god
1559 verificerede bedømmelser
Fantastisk
642
Meget god
399
God
250
Okay
145
Rimelig
62
Middelmådig
33
Dårlig
28
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Hatyai Golden Crown Hotel

Find andre ejendomme i Hat Yai, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Hatyai Golden Crown Hotel. Der er i alt 661 hoteller for rejsende i Hat Yai. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Hat Yai

Hatyai Golden Crown Hotel ligger på 12/8 Pracharak Road i kvarteret i Hat Yai. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Hatyai Golden Crown Hotel, 12/8 Pracharak Road

De mest populære seværdigheder

  • Central Department Store331 m
  • Lee Garden Plaza346 m
  • Ocean Shopping Town359 m
  • Kim Jong Shopping Center0.4 km
  • Odean Shopping Mall0.5 km
  • Robinson Department Store0.7 km
  • Hat Yai Plaza0.7 km
  • Diana Shopping Complex1.3 km
  • Wat Hat Yai Nai1.7 km
  • Hat Yai City Passenger Terminal1.8 km
  • Big C Extra1.8 km
  • CentralFestival Hat Yai2 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hatyai Golden Crown Hotel

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Hatyai Golden Crown Hotel. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Hvor tæt er Hatyai Golden Crown Hotel på den nærmeste lufthavn, Hat Yai Lufthavn?

    19,7 km væk ligger Hat Yai Lufthavn, som er den lufthavn, der er tættest på Hatyai Golden Crown Hotel. Det tager i gennemsnit 0 t. 15 min. at køre fra Hatyai Golden Crown Hotel is Hat Yai Lufthavn. Det er en god idé at undersøge trafikken mellem hotellet og lufthavnen.

  • Hvad er telefonnummeret til Hatyai Golden Crown Hotel?

    Du kan kontakte receptionen på Hatyai Golden Crown Hotel på +66 74 246 777.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hatyai Golden Crown Hotel?

    Ja, Hatyai Golden Crown Hotel har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hatyai Golden Crown Hotel?

    Tjek ud skal foregå før kl. 12:00. For at tjekke ind på Hatyai Golden Crown Hotel, skal gæster regne med efter kl. 14:00 på dagen for deres planlagte ankomst.

  • Hvor meget koster det at bo på Hatyai Golden Crown Hotel, Hat Yai?

    108 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Hatyai Golden Crown Hotel, med gennemsnitlige tilbud på omkring 169 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Er der en restaurant på Hatyai Golden Crown Hotel?

    Der er en restaurant på Hatyai Golden Crown Hotel. Vær venlig at kontakte dem for at høre åbningstiderne.

  • Har Hatyai Golden Crown Hotel vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Hatyai Golden Crown Hotel, Hat Yai. Er der også strygejern og strygebræt på stedet.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Hatyai Golden Crown Hotel?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Hatyai Golden Crown Hotel-reservation, hvis du overvejer at bo i august, hvor priserne typisk er lavest (164 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hatyai Golden Crown Hotel