Hampton by Hilton Iasi

Hotel
3 stjerner
tor. 3.9
-
fre. 4.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
596 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Hampton by Hilton Iasi

tor. 3.9
-
fre. 4.9
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
648 kr.
pr. nat inkl. moms
King-size-værelse, ukendt sengetype
713 kr.
pr. nat inkl. moms
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Hampton by Hilton Iasi

Overnatningsstedet er røgfrit og har et fitnesscenter, en bar/lounge og en snackbar/deli. Foruden gratis morgenmadsbuffet tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parkering....

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+40 232 242 000

Fordele og faciliteter på Hampton by Hilton Iasi

  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fjernsyn

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Restauranter

  • Opvaskemaskine
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine

Tilgængelighed

  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning
  • Rygeområde

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Generelt

  • Familieværelser
  • Lydsikrede værelser
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Medier og underholdning

  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr

Bad

  • Hårtørrer

Soveværelse

  • Sovesofa

Aktiviteter

  • Hiking

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Hampton by Hilton Iasi

8,8
Meget god
1732 verificerede bedømmelser
Fantastisk
942
Meget god
350
God
199
Okay
82
Rimelig
60
Middelmådig
48
Dårlig
51
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Hampton by Hilton Iasi

Udforsk Iași

Beliggenhed: Hampton by Hilton Iasi, St. Anastasie Panu 26

De mest populære seværdigheder

  • Golia Monastery0.5 km
  • Palace of Culture0.7 km
  • Iasi National Theatre0.7 km
  • Trei Ierarhi Monastery0.8 km
  • Metropolitan Cathedral0.9 km
  • Casa Memoriala Vasile Pogor1.8 km
  • Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași2.2 km
  • Cetatuia Monastery3.5 km
  • Emil Alexandrescu Stadium3.6 km
  • Iasi Exhibition Park3.8 km
  • Iasi Botanical Garden4.3 km
  • Mihai Codreanu4.9 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Hampton by Hilton Iasi

  • Hvor tæt er Hampton by Hilton Iasi på den nærmeste lufthavn, Iasi Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Iasi Lufthavn, og Hampton by Hilton Iasi er 4,4 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 03 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Iasi Lufthavn til Hampton by Hilton Iasi?

    At kommer fra Iasi Lufthavn til Hampton by Hilton Iasi kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 98 kr./dag i gennemsnit i Iași. Heldigvis har Hampton by Hilton Iasi parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Iasi Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Hvad er telefonnummeret til Hampton by Hilton Iasi?

    Hvis du har spørgsmål om Hampton by Hilton Iasi og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +40 232 242 000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Hampton by Hilton Iasi?

    Ja, Hampton by Hilton Iasi har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Hampton by Hilton Iasi?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Hampton by Hilton Iasi. Fitnesscenteret er måske ikke åbent døgnet rundt, så det anbefales, at du spørger i receptionen, når du tjekker ind.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Hampton by Hilton Iasi?

    12:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Hampton by Hilton Iasi, Iași?

    Priserne på Hampton by Hilton Iasi vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 638 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 591 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Hampton by Hilton Iasi?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Hampton by Hilton Iasi for åbningstider og sidste udkald. Der er også et bar- og loungeområde på hotellet.

  • Har Hampton by Hilton Iasi vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Hampton by Hilton Iasi. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Har Hampton by Hilton Iasi handicapvenlige værelser?

    Ja, Hampton by Hilton Iasi tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Hampton by Hilton Iasi?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Hampton by Hilton Iasi-reservation, hvis du overvejer at bo i marts, hvor priserne typisk er lavest (314 kr.).

  • Er der andre Hampton Inn-hoteller i Iași?

    I alt er der 1 sted i Iași. Den mest populære Hampton Inn-ejendom i Iași er Hampton by Hilton Iasi.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Hampton by Hilton Iasi?

    Overvej at tjekke ind på Hampton by Hilton Iasi om fredag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 681 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Hampton by Hilton Iasi