Hotel

H10 Mediterranean Village

4 stjerner
8,5
Enestående
baseret på 2363 anmeldelser
2.363 verificerede bedømmelser
ons. 28.10
-
tor. 29.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
498 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på H10 Mediterranean Village

ons. 28.10
-
tor. 29.10
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Om H10 Mediterranean Village

Overnatningsstedet er røgfrit og har 3 restauranter, 2 udendørs swimmingpools og en spa med fuld service. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et gratis vandland...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out10:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+34 977 373 011

Fordele og faciliteter på H10 Mediterranean Village

  • Udendørspool
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler

Generelt

  • Elkedel
  • Familieværelser
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Fladskærms-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Træ- eller parketgulv
  • Højt toilet
  • Boblebad
  • Børnepool
  • Indendørs pool
  • Udendørspool
  • Adgang med nøglekort
  • Ingen rygning
  • Børnevenlig buffet
  • Køkkenudstyr
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Parkering
  • Hårtørrer
  • Skab med lås
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Aircondition
  • Havemøbler
  • Eget badeværelse
  • Have
  • Døgnåben reception
  • Rygeområde
  • Tekøkken
  • Dampbad
  • Bagageopbevaring
  • Privat parking
  • Terrasse/gårdhave
  • Handicapvenligt
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Sikkerhedsboks
  • Sæbe/shampoo inkl.
  • Siddeområde
  • Elevator
  • Shampoo
  • Poolbar
  • Fælles lounge/tv-område
  • Tilgængelig med elevator
  • Førstehjælpsudstyr
  • Mikroovn
  • Snackbar
  • Sovesofa
  • Sovesofa
  • Balkon
  • Badekar
  • Bidet
  • Kogeplader
  • Bodyshampoo
  • Telefon
  • Brødrister
  • Køleskab
  • Toiletpapir
  • Toilet med støttehåndtag
  • Pengeskab
  • Sauna
  • Tøjstativ
  • Skraldespande
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Skrivebord
  • Spiseområde
  • Spisebord
  • Garderobe eller skab
  • Tørrestativ til tøj
  • Vandrutchebane

Aktiviteter

  • Legetøj
  • Økoturisme
  • Adgang til strand
  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Bingo
  • Aftenunderholdning
  • Fitnesscenter
  • Indendørs legeområde
  • Børneklub
  • Udendørslegeudstyr til børn
  • Offentlig bad
  • Bordtennis
  • Legeplads
  • Vandpark
  • Biliard
  • Massage
  • Spil til børn

Tjenester

  • Billeje
  • Vækning
  • Daglig rengøring
  • Underholdningspersonale
  • Valutaveksling
  • Minimarked ved hotellet
  • Flersproget personale
  • Spa
Vis alle 95 faciliteter

Anmeldelser af H10 Mediterranean Village

8,5
Meget god2.363 verificerede bedømmelser
Ingen anmeldelser. Prøv at fjerne et filter, ændre din søgning eller rydde alle for at få vist anmeldelser.

Hoteller, der ligner H10 Mediterranean Village

Udforsk Salou

De mest populære seværdigheder

5 min. gang

0,4 km

7 min. kørsel

4,3 km

8 min. kørsel

4,3 km

9 min. kørsel

5,5 km

5 min. gang

0,4 km

7 min. kørsel

4,3 km

8 min. kørsel

4,3 km

9 min. kørsel

5,5 km

Udlejningsbiler

51 kr. dagligt gennemsnit

Nærmeste lufthavne

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos H10 Mediterranean Village

  • Er priserne på H10 Mediterranean Village sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Salou?

    Gennemsnitsprisen for en nat på H10 Mediterranean Village er 43% lavere end gennemsnittet i Salou for hoteller med en lignende vurdering på 4 stjerner. Prisen pr. nat på H10 Mediterranean Village er normalt 660 kr., hvilket anses for at være et godt tilbud for et hotelværelse i god kvalitet i Salou.

  • Hvor tæt er H10 Mediterranean Village på den nærmeste lufthavn, Reus Lufthavn?

    Der er en afstand på 15,3 km mellem H10 Mediterranean Village og den nærmeste lufthavn, Reus Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 11 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Er der en pool på H10 Mediterranean Village?*

    Ja. Mange, der tager til Salou, leder efter et hotel med pool. H10 Mediterranean Village har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til H10 Mediterranean Village?

    Den bedste måde at kontakte H10 Mediterranean Village på er ved at ringe til +34 977 373 011.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos H10 Mediterranean Village?

    Ja, H10 Mediterranean Village har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på H10 Mediterranean Village?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på H10 Mediterranean Village.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på H10 Mediterranean Village?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på H10 Mediterranean Village er kl. 10:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 15:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på H10 Mediterranean Village, Salou?

    580 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på H10 Mediterranean Village, med gennemsnitlige tilbud på omkring 660 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Er der en restaurant på H10 Mediterranean Village?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt H10 Mediterranean Village for åbningstider og sidste udkald. Til drinks på stedet, er der en bar tilgængelig.

  • Har H10 Mediterranean Village handicapvenlige værelser?

    Ja, H10 Mediterranean Village tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på H10 Mediterranean Village?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din H10 Mediterranean Village-reservation, hvis du overvejer at bo i november, hvor priserne typisk er lavest (586 kr.).

  • Er der andre Group H10-hoteller i Salou?

    I alt er der 6 steder i Salou. Den mest populære Group H10-ejendom i Salou er H10 Mediterranean Village.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på H10 Mediterranean Village?

    Overvej at tjekke ind på H10 Mediterranean Village om torsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 488 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i H10 Mediterranean Village