Rejseopdatering: Tjek de lokale rejsevejledninger, inden du booker.
Gæstehus

Guest House At The Polytechnic Institute

2 stjerner
6,7
God
baseret på 322 anmeldelser
322 verificerede bedømmelser
tir. 27.10
-
ons. 28.10
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for Guest House At The Polytechnic Institute
Udbyder for Guest House At The Polytechnic Institute
Udbyder for Guest House At The Polytechnic Institute
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Guest House At The Polytechnic Institute

tir. 27.10
-
ons. 28.10

Om Guest House At The Polytechnic Institute

Guest House at the Polytechnic Institute ligger i Shevchenkivskyj-distriktet i Kyiv. Her er et fælles køkken og en concierge-tjeneste samt gratis wi-fi overalt. Personalet på stedet kan arrangere luft...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+380 999 558 473

Fordele og faciliteter på Guest House At The Polytechnic Institute

  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Internet
  • Vaskeri
  • Hårtørrer
  • Hurtig check-out

Anmeldelser af Guest House At The Polytechnic Institute

6,7
Okay
322 verificerede bedømmelser
Fantastisk
111
Meget god
43
God
47
Okay
26
Rimelig
28
Middelmådig
26
Dårlig
41
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Guest House At The Polytechnic Institute

Udforsk Shevchenkivskyi District i Kyiv

Beliggenhed: Guest House At The Polytechnic Institute, 30 Peremohy Avenue

De mest populære seværdigheder

  • Babi Yar2.4 km
  • Taras Shevchenko National University of Kyiv3.3 km
  • National Opera of Ukraine3.4 km
  • Saint Sophia Cathedral3.4 km
  • St. Cyril's Monastery3.5 km
  • Museum of Western and Oriental Art3.6 km
  • St. Andrew's Church3.8 km
  • Kontraktova Square3.9 km
  • Chernobyl Museum4 km
  • St. Michael's Golden-Domed Monastery4.1 km
  • National University Kiev-Mohyla Academy4.1 km
  • Ukrainian House4.3 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Guest House At The Polytechnic Institute

  • Hvor tæt er Guest House At The Polytechnic Institute på den nærmeste lufthavn, Kyiv Zhulhany Lufthavn?

    Uden trafik tager den 7,5 km lange køretur mellem Guest House At The Polytechnic Institute og Kyiv Zhulhany Lufthavn (den nærmeste lufthavn) normalt kun omkring 0 t. 05 min.. Hvis du bor i et storbyområde, kan køretiden være længere på grund af meget trafik på vejene.

  • Hvad er telefonnummeret til Guest House At The Polytechnic Institute?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +380 999 558 473.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Guest House At The Polytechnic Institute?

    Ja, Guest House At The Polytechnic Institute har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Guest House At The Polytechnic Institute?

    12:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Guest House At The Polytechnic Institute. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på Guest House At The Polytechnic Institute, Kyiv?

    144 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Guest House At The Polytechnic Institute, med gennemsnitlige tilbud på omkring 168 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Har Guest House At The Polytechnic Institute vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Guest House At The Polytechnic Institute. Heller ingen grund til at medbringe et rejsestrygejern, det kan stedet tilbyde.

  • I hvilket område af Kyiv ligger Guest House At The Polytechnic Institute?

    Guest House At The Polytechnic Institute ligger i Shevchenkivskyi District-området af Kyiv. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Guest House At The Polytechnic Institute ligger i forhold til resten af Kyiv.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Guest House At The Polytechnic Institute