Guangdong Baiyun City Hotel

Hotel
3 stjerner
lør. 1.8
-
søn. 2.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
222 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Guangdong Baiyun City Hotel

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Guangdong Baiyun City Hotel, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 25. juli 2026.
lør. 1.8
-
søn. 2.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Guangdong Baiyun City Hotel

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Guangdong Baiyun City Hotel for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 25. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, et forretningscenter og vaskeservice. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluder...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+86 208 666 6889

Fordele og faciliteter på Guangdong Baiyun City Hotel

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Guangdong Baiyun City Hotel, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Lufthavnsbus

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Roomservice
  • Hurtig check-out
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Skraldespande

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Træ- eller parketgulv
  • Hjemmesko
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Bagageopbevaring

Restauranter

  • Elkedel
  • Madpakker
  • Restaurant
  • Keddel
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Tilgængelighed

  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Ingen rygning
  • Rygeområde

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Eget badeværelse

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Pay-per-view-kanaler

Parkering og transport

  • Lufthavnsbus
  • Gratis parkering

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Soveværelse

  • Tøjstativ

Aktiviteter

  • Cykeludlejning

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Guangdong Baiyun City Hotel

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Guangdong Baiyun City Hotel har haft. Rejsende har lavet 439 anmeldelser af Guangdong Baiyun City Hotel til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 25. juli 2026.
8,0
Meget god
439 verificerede bedømmelser
Fantastisk
110
Meget god
90
God
105
Okay
47
Rimelig
46
Middelmådig
21
Dårlig
20
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Guangdong Baiyun City Hotel

Find andre ejendomme i Guangzhou, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Guangdong Baiyun City Hotel. Der er i alt 8.192 hoteller for rejsende i Guangzhou. Prisdata blev senest opdateret den 25. juli 2026.

Udforsk Yuexiu i Guangzhou

Guangdong Baiyun City Hotel ligger på No 179 Huan Shi West Road i kvarteret Yuexiu i Guangzhou. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 25. juli 2026.
Beliggenhed: Guangdong Baiyun City Hotel, No 179 Huan Shi West Road

De mest populære seværdigheder

  • Chen Clan Ancestral Hall2.7 km
  • Shangxiajiu Pedestrian Street3.7 km
  • Shamian Island4.7 km
  • Taikoo Hui5.1 km
  • Baiyun Mountain5.6 km
  • Tianhe Stadium6.7 km
  • Guangzhou Opera House7.1 km
  • CITIC Plaza7.2 km
  • Guangzhou International Finance Center7.2 km
  • Sun Yat-sen Universitet7.4 km
  • Zhujiang New Town7.5 km
  • Canton Tower7.9 km
  • Hvor langt er Guangdong Baiyun City Hotel fra Five Rams Statue?

    Det populære Five Rams Statue er kun lidt over 1 km fra Guangdong Baiyun City Hotel.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Guangdong Baiyun City Hotel

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Guangdong Baiyun City Hotel. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 25. juli 2026.

  • Hvor tæt er Guangdong Baiyun City Hotel på den nærmeste lufthavn, Guangzhou Baiyun Lufthavn?

    Uden trafik tager den 44,3 km lange køretur mellem Guangdong Baiyun City Hotel og Guangzhou Baiyun Lufthavn (den nærmeste lufthavn) normalt kun omkring 0 t. 34 min.. Hvis du bor i et storbyområde, kan køretiden være længere på grund af meget trafik på vejene.

  • Hvor tæt er Guangdong Baiyun City Hotel på centrum af Guangzhou?

    Centrum af Yuexiu, Guangzhou, ligger kun 2,4 km fra hoveddøren på Guangdong Baiyun City Hotel. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Guangdong Museum, som du kan komme til fra Guangdong Baiyun City Hotel via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Guangdong Baiyun City Hotel?

    Den bedste måde at kontakte Guangdong Baiyun City Hotel på er ved at ringe til +86 208 666 6889.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Guangdong Baiyun City Hotel?

    Ja, Guangdong Baiyun City Hotel har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Guangdong Baiyun City Hotel?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Guangdong Baiyun City Hotel. Fitnesscenteret er måske ikke åbent døgnet rundt, så det anbefales, at du spørger i receptionen, når du tjekker ind.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Guangdong Baiyun City Hotel?

    12:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 14:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Guangdong Baiyun City Hotel, Guangzhou?

    I gennemsnit har gæster betalt 199 kr. per nat for at bo på Guangdong Baiyun City Hotel. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 108 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Guangdong Baiyun City Hotel?

    Ja, man kan bestille mad fra Guangdong Baiyun City Hotel restauranten. Åbningstiderne kan variere.

  • Har Guangdong Baiyun City Hotel vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Guangdong Baiyun City Hotel.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Guangdong Baiyun City Hotel?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Guangdong Baiyun City Hotel-reservation, hvis du overvejer at bo i september, hvor priserne typisk er lavest (269 kr.).

  • I hvilket område af Guangzhou ligger Guangdong Baiyun City Hotel?

    Guangdong Baiyun City Hotel ligger i Yuexiu-området af Guangzhou. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Guangdong Baiyun City Hotel ligger i forhold til resten af Guangzhou.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Guangdong Baiyun City Hotel?

    Overvej at tjekke ind på Guangdong Baiyun City Hotel om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 207 kr.).

  • Hvor langt er Guangdong Baiyun City Hotel fra Five Rams Statue?

    Det populære Five Rams Statue er kun lidt over 1 km fra Guangdong Baiyun City Hotel.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Guangdong Baiyun City Hotel