Grand Hyatt Shenzhen

Hotel
5 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
679 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Grand Hyatt Shenzhen

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Grand Hyatt Shenzhen, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Grand Hyatt Shenzhen

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Grand Hyatt Shenzhen for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet har 6 restauranter, en spa med fuld service og en udendørs pool. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer et ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+86 755 8266 1234

Fordele og faciliteter på Grand Hyatt Shenzhen

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Grand Hyatt Shenzhen, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Gratis parkering

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Mødelokaler
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Bad

  • Hårtørrer
  • Udendørsbad
  • Offentlig bad
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badehætte
  • Ekstra badeværelse
  • Ekstra toilet
  • Badekar
  • Spabad
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste

Basis

  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Generelt

  • Tilgang til executive-lounge
  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Skab med lås
  • Bjergudsigt
  • Bagageopbevaring
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Flise-/marmorgulv

Køkken

  • Elkedel
  • Køkkenudstyr
  • Køkken
  • Tekøkken
  • Mikroovn
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde

Pool og spa

  • Opvarmet pool
  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Pool med udsigt
  • Dampbad
  • Tagterrasse-pool
  • Massage
  • Sauna

Restauranter

  • Frugt
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Café
  • Minibar
  • Morgenmad på værelset
  • Spisebord

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Allergivenlig
  • Ingen rygning
  • Rygeområde
  • Handicapvenligt
  • Elevator

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Medier og underholdning

  • Kabel- eller satellit-tv
  • Radio
  • Fjernsyn
  • Smartphone-dockingstation
  • Dvd-afspiller

Soveværelse

  • Fjerpude
  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Opladning til elbiler
  • Lufthavnsbus

Udendørs

  • Udendørs ildsted
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Aftenunderholdning
  • Mini-golf
  • Natklub

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Børnemenuer

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Grand Hyatt Shenzhen

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Grand Hyatt Shenzhen har haft. Rejsende har lavet 442 anmeldelser af Grand Hyatt Shenzhen til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,6
Meget god
442 verificerede bedømmelser
Fantastisk
257
Meget god
70
God
58
Okay
20
Rimelig
21
Middelmådig
8
Dårlig
8
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Grand Hyatt Shenzhen

Find andre ejendomme i Shenzhen, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Grand Hyatt Shenzhen. Der er i alt 6.685 hoteller for rejsende i Shenzhen. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Luohu i Shenzhen

Grand Hyatt Shenzhen ligger på 1881 Baoan Nan Road i kvarteret Luohu i Shenzhen. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Grand Hyatt Shenzhen, 1881 Baoan Nan Road

De mest populære seværdigheder

  • Shun Hing Square0.6 km
  • Kingkey 1000.9 km
  • Luohu Commercial City1.1 km
  • Panglin Plaza1.2 km
  • Dongmen Commercial Area1.3 km
  • SEG Plaza2.5 km
  • Shenzhen Stadium2.6 km
  • Huanggang Port3.9 km
  • Shenzhen Center5.7 km
  • Wutong Mountain11.1 km
  • Happy Valley12.8 km
  • China Folk Culture Village13 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Grand Hyatt Shenzhen

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Grand Hyatt Shenzhen. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er priserne på Grand Hyatt Shenzhen sammenlignelige med 5-stjernede hoteller i Shenzhen?

    Der er en forskel på 24% i gennemsnitsprisen pr. nat på 5-stjernede hoteller i Shenzhen, og prisen pr. nat ligger i gennemsnit på Grand Hyatt Shenzhen. Prisen på Grand Hyatt Shenzhen er kun 1.003 kr./nat og anses for et virkelig godt tilbud for et ophold i Shenzhen.

  • Hvor tæt er Grand Hyatt Shenzhen på den nærmeste lufthavn, Shenzhen Lufthavn?

    Der er en afstand på 51,2 km mellem Grand Hyatt Shenzhen og den nærmeste lufthavn, Shenzhen Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 39 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Er der en pool på Grand Hyatt Shenzhen?*

    Ja, Grand Hyatt Shenzhen har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Grand Hyatt Shenzhen?

    For at få assistance angående din reservation på Grand Hyatt Shenzhen skal du ringe til +86 755 8266 1234.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Grand Hyatt Shenzhen?

    Ja, Grand Hyatt Shenzhen har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Grand Hyatt Shenzhen?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Grand Hyatt Shenzhen.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Grand Hyatt Shenzhen?

    12:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Grand Hyatt Shenzhen, Shenzhen?

    Priserne på Grand Hyatt Shenzhen vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.003 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 587 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Grand Hyatt Shenzhen?

    Grand Hyatt Shenzhen har en restaurant. En bar er også tilgængelig på stedet.

  • Har Grand Hyatt Shenzhen vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Grand Hyatt Shenzhen. Er der også strygejern og strygebræt på stedet.

  • Har Grand Hyatt Shenzhen handicapvenlige værelser?

    Ja, Grand Hyatt Shenzhen tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Grand Hyatt Shenzhen?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Grand Hyatt Shenzhen-reservation, hvis du overvejer at bo i maj, hvor priserne typisk er lavest (309 kr.).

  • I hvilket område af Shenzhen ligger Grand Hyatt Shenzhen?

    Grand Hyatt Shenzhen ligger i Luohu-området af Shenzhen. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Grand Hyatt Shenzhen ligger i forhold til resten af Shenzhen.

  • Er der andre Grand Hyatt-hoteller i Shenzhen?

    I alt er der 1 sted i Shenzhen. Den mest populære Grand Hyatt-ejendom i Shenzhen er Grand Hyatt Shenzhen.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Grand Hyatt Shenzhen