Grand Baltic Dunes

Lejlighed
Vurderet til klasse 0
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
492 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Grand Baltic Dunes

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Grand Baltic Dunes, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Opholdstype
Bookinglink
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Klassisk værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Grand Baltic Dunes

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Grand Baltic Dunes for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en restaurant og en bar/lounge. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en snackbar/deli, et konferenc...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.

Fordele og faciliteter på Grand Baltic Dunes

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Grand Baltic Dunes, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Byudsigt
  • Flodudsigt
  • Boblebad
  • Sauna
  • Køkken
  • Tekøkken
  • Terrasse/gårdhave
  • Aircondition
  • Kaffemaskine
  • Vaskeri

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Generelt

  • Familieværelser
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Udsigt over seværdighed
  • Bagageopbevaring
  • Flodudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Byudsigt

Køkken

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Køkkenudstyr
  • Køkken
  • Tekøkken
  • Kogeplader
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Fjerfri pude
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Fodmassage
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Restauranter

  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Spisebord

Bad

  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Toilet
  • Toiletpapir

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Cykling
  • Ridning
  • Mini-golf

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)
  • Opladning til elbiler

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Tørretumbler

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet
  • Indendørs legeområde
  • Udendørslegeudstyr til børn

Pool og spa

  • Spa
  • Boblebad
  • Massage
  • Sauna

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Førstehjælpsudstyr

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Anmeldelser af Grand Baltic Dunes

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Grand Baltic Dunes har haft. Rejsende har lavet 1.998 anmeldelser af Grand Baltic Dunes til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
8,9
Meget god
1998 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1102
Meget god
405
God
247
Okay
105
Rimelig
65
Middelmådig
35
Dårlig
39
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Grand Baltic Dunes

Find andre ejendomme i Palanga, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Grand Baltic Dunes. Der er i alt 2.154 hoteller for rejsende i Palanga. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Palanga

Grand Baltic Dunes ligger på i kvarteret i Palanga. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Den nøjagtige lokation vises efter booking

De mest populære seværdigheder

  • Palanga Pier0.5 km
  • Palanga Beach0.7 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Grand Baltic Dunes

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Grand Baltic Dunes. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Hvor tæt er Grand Baltic Dunes på den nærmeste lufthavn, Palanga Intl Lufthavn?

    Uden trafik tager den 10,3 km lange køretur mellem Grand Baltic Dunes og Palanga Intl Lufthavn (den nærmeste lufthavn) normalt kun omkring 0 t. 07 min.. Hvis du bor i et storbyområde, kan køretiden være længere på grund af meget trafik på vejene.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Palanga Intl Lufthavn til Grand Baltic Dunes?

    Hvis du vil have mest muligt frihed på turen til Palanga, kan du overveje at leje en bil for omkring 341 kr./dag og parkere den på Grand Baltic Dunes, hvor der er parkeringspladser til hotellets gæster. En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Palanga Intl Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Er Grand Baltic Dunes kæledyrsvenligt?

    Gæster må gerne tage kæledyr med til Grand Baltic Dunes under deres ophold.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Grand Baltic Dunes?

    Ja, Grand Baltic Dunes har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Grand Baltic Dunes?

    12:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Grand Baltic Dunes, Palanga?

    Priserne på Grand Baltic Dunes vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.222 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 456 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Grand Baltic Dunes?

    Ja, man kan bestille mad fra Grand Baltic Dunes restauranten. Åbningstiderne kan variere. En bar er også tilgængelig på stedet.

  • Har Grand Baltic Dunes vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Har Grand Baltic Dunes handicapvenlige værelser?

    Ja, Grand Baltic Dunes tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Grand Baltic Dunes?

    Overvej at tjekke ind på Grand Baltic Dunes om fredag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.025 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Grand Baltic Dunes