Ramada Plaza by Wyndham Tucuman

Hotel
4 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
479 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Ramada Plaza by Wyndham Tucuman, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Ramada Plaza by Wyndham Tucuman

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet har en spa med fuld service, en restaurant og et fitnesscenter. Foruden gratis morgenmadsbuffet tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parkering. Andre ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+54 381 431 1755

Fordele og faciliteter på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Balsam

Pool og spa

  • Tagterrasse-pool
  • Massage
  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Sauna
  • Pool-håndklæder
  • Pool med udsigt

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Døgnåben reception

Bad

  • Bruser
  • Ekstra toilet
  • Bidet
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse

Restauranter

  • Elkedel
  • Minibar
  • Madpakker
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger

Generelt

  • Siddeområde
  • Træ- eller parketgulv
  • Sovesofa
  • Udsigt over seværdighed
  • Telefon
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Pengeskab

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Tilgængelighed

  • Elevator
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Rygeområde

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Soveværelse

  • Vækkeur
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Ramada Plaza by Wyndham Tucuman

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman har haft. Rejsende har lavet 1.448 anmeldelser af Ramada Plaza by Wyndham Tucuman til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,4
Meget god
1448 verificerede bedømmelser
Fantastisk
596
Meget god
245
God
281
Okay
124
Rimelig
99
Middelmådig
54
Dårlig
49
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Ramada Plaza by Wyndham Tucuman

Find andre ejendomme i Tucumán, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Ramada Plaza by Wyndham Tucuman. Der er i alt 457 hoteller for rejsende i Tucumán. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Tucumán

Ramada Plaza by Wyndham Tucuman ligger på Laprida 35 i kvarteret i Tucumán. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Ramada Plaza by Wyndham Tucuman, Laprida 35

De mest populære seværdigheder

  • Plaza de la Independencia68 m
  • Catedral de San Miguel de Tucuman77 m
  • Casa de Gobierno158 m
  • Tucuman Government Palace224 m
  • Casa Historica de la Independencia282 m
  • Plaza Urquiza1.2 km
  • Museo de la Industria Azucarera1.4 km
  • Parque 9 de Julio1.6 km
  • Estadio Monumental Jose Fierro2 km
  • Museo Miguel Lillo De Ciencias Naturales3 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Ramada Plaza by Wyndham Tucuman

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Hvor tæt er Ramada Plaza by Wyndham Tucuman på den nærmeste lufthavn, Tucumán Benj Matienzo Lufthavn?

    Der er en afstand på 15,8 km mellem Ramada Plaza by Wyndham Tucuman og den nærmeste lufthavn, Tucumán Benj Matienzo Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 12 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Er der en pool på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman?*

    Ja. Mange, der tager til Tucumán, leder efter et hotel med pool. Ramada Plaza by Wyndham Tucuman har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Ramada Plaza by Wyndham Tucuman?

    For at få assistance angående din reservation på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman skal du ringe til +54 381 431 1755.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Ramada Plaza by Wyndham Tucuman?

    Ja, Ramada Plaza by Wyndham Tucuman har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman?

    Der er et fitnesscenter på hotellet, som kan benyttes af gæsterne på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman. De fleste hoteller har ikke et døgnåbent fitnesscenter, så sørg for at spørge receptionen om åbningstider og tilgængelighed.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman er kl. 11:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 14:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman, Tucumán?

    I gennemsnit har gæster betalt 531 kr. per nat for at bo på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 460 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman?

    Ja, der er en restaurant på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman, Tucumán. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Ramada Plaza by Wyndham Tucuman vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Ramada Plaza by Wyndham Tucuman, Tucumán. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Er der andre Ramada-hoteller i Tucumán?

    I alt er der 1 sted i Tucumán. Den mest populære Ramada-ejendom i Tucumán er Ramada Plaza by Wyndham Tucuman.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Ramada Plaza by Wyndham Tucuman