Resort

Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh

4 stjerner
8,3
Enestående
baseret på 577 anmeldelser
577 verificerede bedømmelser
lør. 3.10
-
søn. 4.10
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
747 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh

lør. 3.10
-
søn. 4.10
Opholdstype
Bookinglink
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Om Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh

Overnatningsstedet er røgfrit og har 2 restauranter, en spa med fuld service og en snackbar/deli. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+91 135 243 5243

Fordele og faciliteter på Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh

  • Restaurant
  • Roomservice
  • Cykeludlejning
  • Udendørs ildsted
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Parkeringsservice
  • Gratis parkering

Anmeldelser af Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh

8,3
Meget god
577 verificerede bedømmelser
Fantastisk
309
Meget god
112
God
69
Okay
28
Rimelig
22
Middelmådig
18
Dårlig
19
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

10
Fantastisk
Chirayu, dec. 2023
Personalet er fantastisk og meget hjælpsomt under hele opholdet. Maden er også rigtig god. Beliggenheden er meget god og ligger lige ved bredden af floden Ganga, kun 10 minutter fra Triveni Ghat.

Hoteller, der ligner Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh

Udforsk Rishikesh

Beliggenhed: Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh, 237, Veerbhadra Road

De mest populære seværdigheder

  • Bharat Mandir0.9 km
  • Triveni Ghat1.6 km
  • Pashulok Barrage2.1 km
  • Swarg Ashram3.5 km
  • Parmarth Niketan3.7 km
  • Ram Jhula4.3 km
  • Neelkanth Mahadev Temple5.2 km
  • Lakshman Jhula5.4 km
  • Kunjapuri9.4 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh

  • Hvor tæt er Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh på den nærmeste lufthavn, Dehra Dun Lufthavn?

    Der er en afstand på 24,2 km mellem Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh og den nærmeste lufthavn, Dehra Dun Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 18 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Hvad er telefonnummeret til Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +91 135 243 5243.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh?

    Ja, Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh?

    Tjek ud skal foregå før kl. 12:00. For at tjekke ind på Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh, skal gæster regne med efter kl. 14:00 på dagen for deres planlagte ankomst.

  • Hvor meget koster det at bo på Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh, Rishikesh?

    Priserne på Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh vil variere alt efter hvornår du plamlægger at bo der, og hvilken værelsestype du ønsker. gennemsnitsprisen for et værelser har på det seneste været 1.102 kr., nogle brugere har dog fundet priser helt ned til 711 kr.. For at se priser på dine valgte datoer, sæt dem ind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh?

    Ja - Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh har en restaurant.

  • Har Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh. Er der også strygejern og strygebræt på stedet.

  • Har Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh handicapvenlige værelser?

    Ja, Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh-reservation, hvis du overvejer at bo i marts, hvor priserne typisk er lavest (190 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Ganga Kinare- A Riverside Boutique Resort, Rishikesh