Executive Hotel Pacific

Hotel
3 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
722 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Executive Hotel Pacific

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Executive Hotel Pacific, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
722 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
738 kr.
pr. nat inkl. gebyrer
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Executive Hotel Pacific

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Executive Hotel Pacific for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har et døgnåbent fitnesscenter, en kaffebar/café og selvstændig parkering. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer kaffe/te på fæll...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in16:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 206 623 3900

Fordele og faciliteter på Executive Hotel Pacific

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Executive Hotel Pacific, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Kontor og konference
  • Fladskærms-tv

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Tilpasset bad
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Restauranter

  • Mikroovn
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Café
  • Automat til snacks

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Vandflaske
  • Døgnåben reception

Bad

  • Ekstra badeværelse
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Generelt

  • Tilgang til executive-lounge
  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Sovesofa
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Bagageopbevaring

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn
  • Smartphone-dockingstation

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Sundhed og sikkerhed

  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Pengeskab

Parkering og transport

  • Parkering
  • Parkering (tillæg)
  • Privat parking

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Vaskeri

  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Aktiviteter

  • Hvalsafari
  • Bræt-/puslespil

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Executive Hotel Pacific

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Executive Hotel Pacific har haft. Rejsende har lavet 3.040 anmeldelser af Executive Hotel Pacific til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
7,0
God
3040 verificerede bedømmelser
Fantastisk
826
Meget god
566
God
576
Okay
298
Rimelig
286
Middelmådig
152
Dårlig
336
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Alle anmeldelser

6.0
Okay
Jack, maj 2025
Fin, enkel indkvartering med en fantastisk beliggenhed i centrum. Både ind- og udtjekning var klodset, da selvbetjeningsteknologien ikke fungerede korrekt, og det krævede hjælp fra personalet, der var...
Læs mere
10
Fantastisk
Anonym, aug. 2023
Hotellets beliggenhed er fantastisk, og værelset er godt møbleret. Væggene er tynde, og man kan høre folk i gangen og andre rum tale.

Hoteller, der ligner Executive Hotel Pacific

Find andre ejendomme i Seattle, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Executive Hotel Pacific. Der er i alt 2.826 hoteller for rejsende i Seattle. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Central Business District i Seattle

Executive Hotel Pacific ligger på 400 Spring Street i kvarteret Central Business District i Seattle. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Executive Hotel Pacific, 400 Spring Street

De mest populære seværdigheder

  • Seattle Public Library-Central Library82 m
  • 5th Avenue Theatre246 m
  • Seattle Art Museum397 m
  • Washington State Convention Center0.5 km
  • Waterfront Park0.6 km
  • Seattle Aquarium0.7 km
  • Pike Place Market0.7 km
  • Greater Seattle Business Association1.1 km
  • Seattle University1.2 km
  • Lumen Field1.3 km
  • T-Mobile Park1.7 km
  • Space Needle1.9 km
  • Hvor langt er Executive Hotel Pacific fra Seattle Waterfront?

    Seattle Waterfront i Seattle er 0,5 km fra Executive Hotel Pacific.

  • Er Executive Hotel Pacific tæt på Seattle Aquarium?

    Executive Hotel Pacific er et godt valg, hvis du vil besøge Seattle Aquarium, som er 1 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Executive Hotel Pacific

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Executive Hotel Pacific. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Hvor tæt er Executive Hotel Pacific på den nærmeste lufthavn, Seattle-Tacoma Lufthavn?

    Der er en afstand på 28,4 km mellem Executive Hotel Pacific og den nærmeste lufthavn, Seattle-Tacoma Lufthavn, så køreturen tager normalt omkring 0 t. 22 min., afhængigt af trafikken. Sørg for at tjekke trafikken i nærheden af hotellet og lufthavnen, da nogle områder kan have tættere trafik end andre, hvilket kan øge den forventede rejsetid.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Seattle-Tacoma Lufthavn til Executive Hotel Pacific?

    At kommer fra Seattle-Tacoma Lufthavn til Executive Hotel Pacific kan være så nemt som at leje en bil i lufthavnen for omkring 350 kr./dag i gennemsnit i Seattle. Heldigvis har Executive Hotel Pacific parkering på stedet for de gæster, som vælger denne form for transport. Sammenkørselsapps og taxaer er stadig en meget almindelig løsning for gæster på Executive Hotel Pacific. Det er ofte den billigste transportløsning, når du besøger Seattle.

  • Er Executive Hotel Pacific kæledyrsvenligt?

    Ja. De fleste kæledyr, f.eks. hunde, er velkomne på Executive Hotel Pacific.

  • Hvor tæt er Executive Hotel Pacific på centrum af Seattle?

    Centrum af Central Business District, Seattle, ligger kun 0,1 km fra hoveddøren på Executive Hotel Pacific. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. University of Washington, som du kan komme til fra Executive Hotel Pacific via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Executive Hotel Pacific?

    Hvis du har spørgsmål om Executive Hotel Pacific og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +1 206 623 3900.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Executive Hotel Pacific?

    Ja, Executive Hotel Pacific har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Executive Hotel Pacific?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Executive Hotel Pacific.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Executive Hotel Pacific?

    Executive Hotel Pacific tjek ud er kl. 11:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Executive Hotel Pacific, Seattle?

    807 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Executive Hotel Pacific, med gennemsnitlige tilbud på omkring 1.469 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Er der en restaurant på Executive Hotel Pacific?

    Ja, der er en restaurant på Executive Hotel Pacific, Seattle. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Executive Hotel Pacific vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Executive Hotel Pacific. Gæster har også adgang til strygejern og strygebræt under deres ophold - enten på værelset, eller ved henvendelse til receptionen.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Executive Hotel Pacific?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Executive Hotel Pacific-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (933 kr.).

  • I hvilket område af Seattle ligger Executive Hotel Pacific?

    Executive Hotel Pacific ligger i Central Business District-området af Seattle. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Executive Hotel Pacific ligger i forhold til resten af Seattle.

  • Er der andre Executive-hoteller i Seattle?

    I alt er der 1 sted i Seattle. Den mest populære Executive-ejendom i Seattle er Executive Hotel Pacific.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Executive Hotel Pacific?

    Overvej at tjekke ind på Executive Hotel Pacific om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.312 kr.).

  • Hvor langt er Executive Hotel Pacific fra Seattle Waterfront?

    Seattle Waterfront i Seattle er 0,5 km fra Executive Hotel Pacific.

  • Er Executive Hotel Pacific tæt på Seattle Aquarium?

    Executive Hotel Pacific er et godt valg, hvis du vil besøge Seattle Aquarium, som er 1 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Executive Hotel Pacific