Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf

Hotel
4 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
800 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Prisen inkluderer sandsynligvis ikke turistskatter, der opkræves af rejsende på hotellet.
Garanteretgaranteret

Om Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en restaurant og et fitnesscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, en sauna og ...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+49 40 570 1500

Fordele og faciliteter på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande

Restauranter

  • Elkedel
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Køleskab
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Allergivenlig
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Service og bekvemmelighed

  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Vandflaske
  • Døgnåben reception

Generelt

  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Skab med lås
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Bagageopbevaring

Bad

  • Bruser
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse
  • Walk-in-bad

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Pengeskab

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Aktiviteter

  • Hiking
  • Cykeludlejning

Parkering og transport

  • Parkering

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave

Familievenligt

  • Børnemenuer

Fitness

  • Fitnesscenter

Spa

  • Sauna

Anmeldelser af Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf har haft. Rejsende har lavet 4.177 anmeldelser af Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,4
Meget god
4177 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1852
Meget god
1230
God
671
Okay
194
Rimelig
128
Middelmådig
55
Dårlig
47
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf

Find andre ejendomme i Hamborg, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf. Der er i alt 1.420 hoteller for rejsende i Hamborg. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Hamburg-Nord i Hamborg

Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf ligger på Martinistr. 72 i kvarteret Hamburg-Nord i Hamborg. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, Martinistr. 72

De mest populære seværdigheder

  • Eppendorf0.8 km
  • Alster flod1.8 km
  • Tierpark Hagenbeck2.5 km
  • Universität Hamburg2.6 km
  • Staatsoper Hamburg3.7 km
  • Museum für Hamburgische Geschichte4.1 km
  • Hamburger Rathaus4.4 km
  • Reeperbahn4.4 km
  • Hamburg City Centre4.5 km
  • Nikolaikirche4.7 km
  • Hamborg Hauptbahnhof4.7 km
  • St. Pauli Landing Stages4.7 km
  • Hvor langt er Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf fra Laeiszhalle?

    Det populære Laeiszhalle er kun lidt over 3,6 km fra Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf.

  • Er Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf tæt på Staatsoper Hamburg?

    Distancen fra Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf til Staatsoper Hamburg er 3,7 km.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Hvor tæt er Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf på den nærmeste lufthavn, Hamborg Lufthavn?

    Blot 7,7 km mellem den nærmeste lufthavn, Hamborg Lufthavn, og Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, så køreturen forventes at tage 0 t. 05 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Hamborg Lufthavn til Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf?

    Hvis du vil have mest muligt frihed på turen til Hamborg, kan du overveje at leje en bil for omkring 206 kr./dag og parkere den på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, hvor der er parkeringspladser til hotellets gæster. En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Hamborg Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Er Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf kæledyrsvenligt?

    Ja, hunde og de fleste andre kæledyr er generelt velkomne på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf.

  • Hvor tæt er Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf på centrum af Hamborg?

    Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf ligger 1,5 km fra centrum af Harvestehude, Hamborg. Overvej en tur til Stage Operettenhaus, enn populær seværdighed, som du kan komme til fra Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf med forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf?

    Den bedste måde at kontakte Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf på er ved at ringe til +49 40 570 1500.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf?

    Ja, Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf?

    Ja. Du bør overveje at bo på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, hvis det er vigtigt for dig at have direkte adgang til et fitnesscenter.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf?

    Tjek ud skal foregå før kl. 12:00. For at tjekke ind på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, skal gæster regne med efter kl. 15:00 på dagen for deres planlagte ankomst.

  • Hvor meget koster det at bo på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, Hamborg?

    354 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, med gennemsnitlige tilbud på omkring 961 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Er der en restaurant på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf?

    Ja, man kan bestille mad fra Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf restauranten. Åbningstiderne kan variere. Til drinks på stedet, er der en bar tilgængelig.

  • Har Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf, Hamborg. Gæster har også adgang til strygejern og strygebræt under deres ophold - enten på værelset, eller ved henvendelse til receptionen.

  • Har Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf handicapvenlige værelser?

    Ja, Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (971 kr.).

  • I hvilket område af Hamborg ligger Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf?

    Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf ligger i Hamburg-Nord-området af Hamborg. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf ligger i forhold til resten af Hamborg.

  • Er der andre Dorint Hotels & Resorts-hoteller i Hamborg?

    I alt er der 1 sted i Hamborg. Den mest populære Dorint Hotels & Resorts-ejendom i Hamborg er Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf?

    Overvej at tjekke ind på Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 969 kr.).

  • Hvor langt er Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf fra Laeiszhalle?

    Det populære Laeiszhalle er kun lidt over 3,6 km fra Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf.

  • Er Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf tæt på Staatsoper Hamburg?

    Distancen fra Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf til Staatsoper Hamburg er 3,7 km.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Dorint Hotel Hamburg-Eppendorf