Disney's Coronado Springs Resort

Hotel
4 stjerner
fre. 4.9
-
lør. 5.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.314 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Disney's Coronado Springs Resort

fre. 4.9
-
lør. 5.9
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 store senge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 x to enkeltsenge
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, 1 ekstra stor seng
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Feriested, 1 ekstra stor seng
Feriested, 1 ekstra stor seng
Feriested, 2 store senge
Feriested, 1 ekstra stor seng
Feriested, ukendt sengetype
Feriested, 1 ekstra stor seng
Feriested, 1 ekstra stor seng
Feriested, 1 ekstra stor seng
Feriested, 1 ekstra stor seng
Feriested, 1 ekstra stor seng
Feriested, 1 ekstra stor seng
Feriested, 2 store senge
Feriested, 1 ekstra stor seng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Disney's Coronado Springs Resort

Overnatningsstedet har 4 restauranter, 4 udendørs swimmingpools og en indendørs pool. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gratis selvstændig parkering og gratis transport til forlystelsespa...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 407 939 1000

Fordele og faciliteter på Disney's Coronado Springs Resort

  • Udendørspool
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Parkeringsservice

Generelt

  • Pengeautomat
  • Handicapvenligt
  • Ventilator
  • Sikkerhedsboks
  • Gavebutik
  • Vaskeri
  • Elevator
  • Minibar
  • Roomservice
  • Strygejern og strygebræt
  • Boblebad
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Børnepool
  • Indendørs pool
  • Udendørspool
  • Ingen rygning
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Hurtig check-out
  • Parkering
  • Hårtørrer
  • Aircondition
  • Pengeskab
  • Sauna
  • Kaffemaskine
  • Parkeringsservice
  • Skrivebord
  • Automat til drikkevarer
  • Café
  • Automat til snacks
  • Døgnåben reception
  • Rygeområde
  • Bagageopbevaring
  • Vandrutchebane

Aktiviteter

  • Spillerum
  • Fitnesscenter
  • Legeplads

Tjenester

  • Billeje
  • Daglig rengøring
  • Portner
  • Levering af dagligvarer
  • Tøjvask
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Spa
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Lufthavnsbus
  • Babysitting/børnetjenester (tillæg)
  • Transportservice
Vis alle 49 faciliteter

Anmeldelser af Disney's Coronado Springs Resort

8,8
Meget god578 verificerede bedømmelser
8,8Par
8,8Familier
8,6Venner
9,2Solorejsende
Type rejsende:
Sortér efter:
A
8,0 Meget god
KAYAK
Smukt feriested med vidunderlige værelsesfaciliteter. Der vil kun ske forbedringer i form af spabad/spabad ved de mindre pools, da de største pools ligger en lang gåtur fra værelserne. Der er nem adgang til Disney Transport.

Hoteller, der ligner Disney's Coronado Springs Resort

Udforsk Lake Buena Vista

De mest populære seværdigheder

11 min. kørsel

7,2 km

13 min. kørsel

8,1 km

14 min. kørsel

9,3 km

14 min. kørsel

10,7 km

14 min. kørsel

10,8 km

11 min. kørsel

7,2 km

13 min. kørsel

8,1 km

14 min. kørsel

9,3 km

14 min. kørsel

10,7 km

14 min. kørsel

10,8 km

Nærmeste lufthavne

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Disney's Coronado Springs Resort

  • Er priserne på Disney's Coronado Springs Resort sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Lake Buena Vista?

    I Lake Buena Vista ligger gennemsnitsprisen pr. nat 4-stjernede hoteller på 4.512 kr.. Den forventede pris pr. nat på Disney's Coronado Springs Resort ligger omkring 3.519 kr., hvilket er en pris, som er 22% billigere end byens gennemsnit. HotelsCombined anser Disney's Coronado Springs Resort for at være et godt tilbud, hvis du gerne vil bo på et 4-stjernet hotel i Lake Buena Vista.

  • Hvor tæt er Disney's Coronado Springs Resort på den nærmeste lufthavn, Orlando Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Orlando Lufthavn, og Disney's Coronado Springs Resort er 43,2 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 33 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Er der en pool på Disney's Coronado Springs Resort?*

    Ja. Brugere af HotelsCombined, der rejser til Lake Buena Vista, leder ofte efter hoteller med pool. De feste hoteller har åbningstider på poolen, så sørg for at spørge ind til regler og retningslinjer for brug af poolen i receptionen på Disney's Coronado Springs Resort.

  • Hvad er telefonnummeret til Disney's Coronado Springs Resort?

    Du kan kontakte receptionen på Disney's Coronado Springs Resort på +1 407 939 1000.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Disney's Coronado Springs Resort?

    Ja, Disney's Coronado Springs Resort har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Disney's Coronado Springs Resort?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Disney's Coronado Springs Resort. Fitnesscenteret er måske ikke åbent døgnet rundt, så det anbefales, at du spørger i receptionen, når du tjekker ind.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Disney's Coronado Springs Resort?

    11:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Disney's Coronado Springs Resort, Lake Buena Vista?

    Disney's Coronado Springs Resort værelsespriserne afhænger af dine valgte datoer, værelsestype og tilgængelighed. Gennemsnitsprisen senest fundet er 3.519 kr./per nat, og de bedste tilbud starter fra 1.025 kr./per nat. For at se tilgængelige tilbud, tast dine datoerind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Disney's Coronado Springs Resort?

    Ja, man kan bestille mad fra Disney's Coronado Springs Resort restauranten. Åbningstiderne kan variere. Til drinks på stedet, er der en bar tilgængelig.

  • Har Disney's Coronado Springs Resort vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Disney's Coronado Springs Resort. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Har Disney's Coronado Springs Resort handicapvenlige værelser?

    Ja, Disney's Coronado Springs Resort tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Disney's Coronado Springs Resort?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Disney's Coronado Springs Resort-reservation, hvis du overvejer at bo i september, hvor priserne typisk er lavest (1.302 kr.).

  • Er der andre Disney Parks & Resorts-hoteller i Lake Buena Vista?

    I alt er der 24 steder i Lake Buena Vista. Den mest populære Disney Parks & Resorts-ejendom i Lake Buena Vista er Disney's All-Star Sports Resort.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Disney's Coronado Springs Resort