Crowne Plaza Shanghai By IHG

Hotel
4 stjerner
vie. 31.7
-
sáb. 1.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
466 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Crowne Plaza Shanghai By IHG

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Crowne Plaza Shanghai By IHG, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 24. julio 2026.
vie. 31.7
-
sáb. 1.8
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Crowne Plaza Shanghai By IHG

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Crowne Plaza Shanghai By IHG for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 24. julio 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har 2 restauranter, en indendørs pool og et motionscenter. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer en bar/lounge, en sauna og en ka...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+86 21 6145 8888

Fordele og faciliteter på Crowne Plaza Shanghai By IHG

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Crowne Plaza Shanghai By IHG, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Mødelokaler
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Generelt

  • Vindue
  • Tilgang til executive-lounge
  • Familieværelser
  • Træ- eller parketgulv
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring
  • Udsigt mod stille vej
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Byudsigt

Basis

  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Restauranter

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Madpakker
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Café
  • Minibar
  • Morgenmad på værelset
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Ingen rygning
  • Rygeområde
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Tilpasset bad
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Badehætte
  • Badekar
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste

Soveværelse

  • Fjerpude
  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Pool og spa

  • Spa
  • Boblebad
  • Indendørs pool
  • Dampbad
  • Sauna

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Buksepresse
  • Strygejern og strygebræt

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Lufthavnsbus

Medier og underholdning

  • Kabel- eller satellit-tv
  • Bøger
  • Fjernsyn

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Skønhedssalon
  • Shopping

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Crowne Plaza Shanghai By IHG

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Crowne Plaza Shanghai By IHG har haft. Rejsende har lavet 546 anmeldelser af Crowne Plaza Shanghai By IHG til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 24. julio 2026.
8,3
Meget god
546 verificerede bedømmelser
Fantastisk
223
Meget god
112
God
110
Okay
29
Rimelig
45
Middelmådig
10
Dårlig
17
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Crowne Plaza Shanghai By IHG

Find andre ejendomme i Shanghai, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Crowne Plaza Shanghai By IHG. Der er i alt 9.380 hoteller for rejsende i Shanghai. Prisdata blev senest opdateret den 24. julio 2026.

Udforsk Xuhui i Shanghai

Crowne Plaza Shanghai By IHG ligger på 400 Pan Yu Road i kvarteret Xuhui i Shanghai. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 24. julio 2026.
Beliggenhed: Crowne Plaza Shanghai By IHG, 400 Pan Yu Road

De mest populære seværdigheder

  • Jing'an Tempio2.7 km
  • Shanghai Exhibition Center3.3 km
  • Shanghai French Concession3.8 km
  • East China Normal University4 km
  • Xintiandi4.6 km
  • People's Square5.3 km
  • Nanjing Road5.5 km
  • Yu Yuan Garden6.5 km
  • The Bund7 km
  • Shanghai Tower7.7 km
  • Oriental Pearl Tower7.8 km
  • Jin Mao Tower8.1 km
  • Hvor langt er Crowne Plaza Shanghai By IHG fra Shanghai Public Library?

    Crowne Plaza Shanghai By IHG er i gåafstand(1,5 km) fra Shanghai Public Library, Shanghai.

  • Er Crowne Plaza Shanghai By IHG tæt på CITIC Square?

    Distancen fra Crowne Plaza Shanghai By IHG til CITIC Square er 3,6 km.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Crowne Plaza Shanghai By IHG

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Crowne Plaza Shanghai By IHG. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 24. julio 2026.

  • Er priserne på Crowne Plaza Shanghai By IHG sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Shanghai?

    Der er en forskel på 18% i gennemsnitsprisen pr. nat på 4-stjernede hoteller i Shanghai, og prisen pr. nat ligger i gennemsnit på Crowne Plaza Shanghai By IHG. Prisen på Crowne Plaza Shanghai By IHG er kun 571 kr./nat og anses for et virkelig godt tilbud for et ophold i Shanghai.

  • Hvor tæt er Crowne Plaza Shanghai By IHG på den nærmeste lufthavn, Shanghai Hongqiao Lufthavn?

    Blot 14,3 km mellem den nærmeste lufthavn, Shanghai Hongqiao Lufthavn, og Crowne Plaza Shanghai By IHG, så køreturen forventes at tage 0 t. 11 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Er der en pool på Crowne Plaza Shanghai By IHG?*

    Ja, Crowne Plaza Shanghai By IHG har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Crowne Plaza Shanghai By IHG?

    Den bedste måde at kontakte Crowne Plaza Shanghai By IHG på er ved at ringe til +86 21 6145 8888.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Crowne Plaza Shanghai By IHG?

    Ja, Crowne Plaza Shanghai By IHG har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Crowne Plaza Shanghai By IHG?

    Ja. Du bør overveje at bo på Crowne Plaza Shanghai By IHG, hvis det er vigtigt for dig at have direkte adgang til et fitnesscenter.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Crowne Plaza Shanghai By IHG?

    12:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 14:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Crowne Plaza Shanghai By IHG, Shanghai?

    I gennemsnit har gæster betalt 571 kr. per nat for at bo på Crowne Plaza Shanghai By IHG. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 404 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Crowne Plaza Shanghai By IHG?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Crowne Plaza Shanghai By IHG for åbningstider og sidste udkald. Der er også et bar- og loungeområde på hotellet.

  • Har Crowne Plaza Shanghai By IHG vaskefaciliteter?

    Der er vaskefaciliteter på Crowne Plaza Shanghai By IHG som kan benyttes af gæsterne. Stedet har også strygejern og strygebræt tilgængelig til brug for deres gæster.

  • Har Crowne Plaza Shanghai By IHG handicapvenlige værelser?

    Ja, Crowne Plaza Shanghai By IHG tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Crowne Plaza Shanghai By IHG?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Crowne Plaza Shanghai By IHG-reservation, hvis du overvejer at bo i juli, hvor priserne typisk er lavest (557 kr.).

  • I hvilket område af Shanghai ligger Crowne Plaza Shanghai By IHG?

    Crowne Plaza Shanghai By IHG ligger i Xuhui-området af Shanghai. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Crowne Plaza Shanghai By IHG ligger i forhold til resten af Shanghai.

  • Er der andre Crowne Plaza-hoteller i Shanghai?

    I alt er der 12 steder i Shanghai. Den mest populære Crowne Plaza-ejendom i Shanghai er Crowne Plaza Shanghai Nanjing Road By IHG.

  • Hvor langt er Crowne Plaza Shanghai By IHG fra Shanghai Public Library?

    Crowne Plaza Shanghai By IHG er i gåafstand(1,5 km) fra Shanghai Public Library, Shanghai.

  • Er Crowne Plaza Shanghai By IHG tæt på CITIC Square?

    Distancen fra Crowne Plaza Shanghai By IHG til CITIC Square er 3,6 km.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Crowne Plaza Shanghai By IHG