Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG

Hotel
5 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
395 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 ekstra stor seng
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet har 3 restauranter, en indendørs pool og et fitnesscenter. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering og gratis lufthavnstransport. Andre fac...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+86 10 5810 8888

Fordele og faciliteter på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Café
  • Parkeringsservice

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Mødelokaler
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Generelt

  • Tilgang til executive-lounge
  • Familieværelser
  • Træ- eller parketgulv
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Bagageopbevaring
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Byudsigt

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Restauranter

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Café
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine

Bad

  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste

Pool og spa

  • Spa
  • Boblebad
  • Indendørs pool
  • Dampbad
  • Sauna

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Cykeludlejning
  • Spillerum
  • Skønhedssalon
  • Shopping

Tilgængelighed

  • Rygeområde
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Handicapvenligt
  • Elevator

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Soveværelse

  • Fjerpude
  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Lufthavnsbus
  • Parkeringsservice

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Tennis

Udendørs

  • Have

Anmeldelser af Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG har haft. Rejsende har lavet 1.131 anmeldelser af Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
7,8
God
1131 verificerede bedømmelser
Fantastisk
349
Meget god
165
God
258
Okay
139
Rimelig
105
Middelmådig
54
Dårlig
61
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG

Find andre ejendomme i Beijing, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG. Der er i alt 8.817 hoteller for rejsende i Beijing. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Shunyi i Beijing

Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG ligger på No 60 Fuqian 1 Street i kvarteret Shunyi i Beijing. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG, No 60 Fuqian 1 Street

De mest populære seværdigheder

  • 798 Space10.3 km
  • China National Convention Center16.6 km
  • Beijing City Centre20 km
  • Beijing Normal University20.3 km
  • Wangfujing Street20.5 km
  • Tsinghua University20.8 km
  • The Imperial Garden of The Palace Museum20.8 km
  • Forbidden City21.4 km
  • Tiananmen21.9 km
  • Happy Valley Beijing22.2 km
  • Zhongguancun22.7 km
  • Renmin University of China22.8 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er der en pool på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG?*

    Ja. Mange, der tager til Beijing, leder efter et hotel med pool. Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG har en pool på stedet, som hotelgæsterne kan bruge, men du bør vide, at hoteller normalt har regler angående brug af poolen.

  • Hvor tæt er Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG på centrum af Beijing?

    Centrum af Wangjing, Beijing, ligger kun 10,9 km fra hoveddøren på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Summer Palace, som du kan komme til fra Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG?

    Du kan kontakte receptionen på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG på +86 10 5810 8888.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG?

    Ja, Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG?

    Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG har en normal tjek ind tid efter kl. 14:00, og tjek ud tid før kl. 12:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG, Beijing?

    Normalt er Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG værelsespriser omkring 559 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 266 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Er der en restaurant på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG?

    Ja - Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG har en restaurant. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Har Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG handicapvenlige værelser?

    Ja, Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (361 kr.).

  • I hvilket område af Beijing ligger Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG?

    Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG ligger i Shunyi-området af Beijing. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG ligger i forhold til resten af Beijing.

  • Er der andre Crowne Plaza-hoteller i Beijing?

    I alt er der 9 steder i Beijing. Den mest populære Crowne Plaza-ejendom i Beijing er Guo Ji Yi Yuan Hotel.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG?

    Overvej at tjekke ind på Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG om mandag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 498 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Crowne Plaza Beijing International Airport By IHG