Clarion Hotel Stavanger

Hotel
4 stjerner
tor. 30.7
-
fre. 31.7
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
901 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Clarion Hotel Stavanger

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Clarion Hotel Stavanger, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 23. juli 2026.
tor. 30.7
-
fre. 31.7
Opholdstype
Bookinglink
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 2 dobbeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Clarion Hotel Stavanger

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Clarion Hotel Stavanger for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 23. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en restaurant, et fitnesscenter og en bar/lounge. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer et konferencecenter, en kaffebar/café...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+47 5150 2500

Fordele og faciliteter på Clarion Hotel Stavanger

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Clarion Hotel Stavanger, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv

Restauranter

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Minibar
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde
  • Spisebord

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Vandflaske
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Generelt

  • Familieværelser
  • Havudsigt
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Bjergudsigt
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Allergivenligt værelse
  • Ingen rygning
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Rygeområde

Bad

  • Bruser
  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Buksepresse

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Aktiviteter

  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Spillerum
  • Svømning

Soveværelse

  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Indendørs legeområde

Parkering og transport

  • Opladning til elbiler
  • Parkering

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Clarion Hotel Stavanger

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Clarion Hotel Stavanger har haft. Rejsende har lavet 1.299 anmeldelser af Clarion Hotel Stavanger til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 23. juli 2026.
8,6
Meget god
1299 verificerede bedømmelser
Fantastisk
688
Meget god
292
God
153
Okay
76
Rimelig
43
Middelmådig
23
Dårlig
24
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Clarion Hotel Stavanger

Find andre ejendomme i Stavanger, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Clarion Hotel Stavanger. Der er i alt 480 hoteller for rejsende i Stavanger. Prisdata blev senest opdateret den 23. juli 2026.

Udforsk Stavanger

Clarion Hotel Stavanger ligger på Arne Rettedals gate 14 i kvarteret i Stavanger. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 23. juli 2026.
Beliggenhed: Clarion Hotel Stavanger, Arne Rettedals gate 14

De mest populære seværdigheder

  • Telecom Museum195 m
  • Stavanger Maritime Museum325 m
  • Breidablikk0.4 km
  • SF Kino Stavanger0.5 km
  • Norwegian Children's Museum0.5 km
  • Valberg Tower0.5 km
  • Solvberget0.5 km
  • Roots of the Vikings0.7 km
  • Norwegian Petroleum Museum0.7 km
  • Stavanger Art Museum2 km
  • DNB Arena2.5 km
  • Ullandhaug Tower3.3 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Clarion Hotel Stavanger

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Clarion Hotel Stavanger. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 23. juli 2026.

  • Hvor tæt er Clarion Hotel Stavanger på den nærmeste lufthavn, Stavanger Sola Lufthavn?

    Der er 18,3 km mellem den nærmeste lufthavn, Stavanger Sola Lufthavn, og Clarion Hotel Stavanger. Køreturen til lufthavnen fra hotellet burde tage 0 t. 14 min. med normal trafik. Det er vigtigt at tage f.eks. myldretid i betragtning, særligt i byområder.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Stavanger Sola Lufthavn til Clarion Hotel Stavanger?

    Hvis du vil have mest muligt frihed på turen til Stavanger, kan du overveje at leje en bil for omkring 672 kr./dag og parkere den på Clarion Hotel Stavanger, hvor der er parkeringspladser til hotellets gæster. Sammenkørselsapps og taxaer er stadig en meget almindelig løsning for gæster på Clarion Hotel Stavanger. Det er ofte den billigste transportløsning, når du besøger Stavanger.

  • Er Clarion Hotel Stavanger kæledyrsvenligt?

    Ja, hunde og de fleste andre kæledyr er generelt velkomne på Clarion Hotel Stavanger.

  • Hvad er telefonnummeret til Clarion Hotel Stavanger?

    Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +47 5150 2500.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Clarion Hotel Stavanger?

    Ja, Clarion Hotel Stavanger har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Clarion Hotel Stavanger?

    Ja. Du bør overveje at bo på Clarion Hotel Stavanger, hvis det er vigtigt for dig at have direkte adgang til et fitnesscenter.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Clarion Hotel Stavanger?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Clarion Hotel Stavanger er kl. 12:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 15:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Clarion Hotel Stavanger, Stavanger?

    Clarion Hotel Stavanger værelsespriserne afhænger af dine valgte datoer, værelsestype og tilgængelighed. Gennemsnitsprisen senest fundet er 919 kr./per nat, og de bedste tilbud starter fra 738 kr./per nat. For at se tilgængelige tilbud, tast dine datoerind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Clarion Hotel Stavanger?

    Der er en restaurant på Clarion Hotel Stavanger. Vær venlig at kontakte dem for at høre åbningstiderne. En bar er også tilgængelig på stedet.

  • Har Clarion Hotel Stavanger vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Clarion Hotel Stavanger. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Clarion Hotel Stavanger?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Clarion Hotel Stavanger-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (531 kr.).

  • Er der andre Clarion-hoteller i Stavanger?

    I alt er der 2 steder i Stavanger. Den mest populære Clarion-ejendom i Stavanger er Clarion Hotel Energy.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Clarion Hotel Stavanger?

    Overvej at tjekke ind på Clarion Hotel Stavanger om lørdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.313 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Clarion Hotel Stavanger