Hotel

Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments

1 stjerne
4,9
Okay
baseret på 1185 anmeldelser
1.185 verificerede bedømmelser
tir. 29.9
-
ons. 30.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
497 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments

tir. 29.9
-
ons. 30.9
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.

Om Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out10:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.

Fordele og faciliteter på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments

  • Hårtørrer
  • Mikroovn
  • Køleskab
  • Elevator

Anmeldelser af Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments

4,9
Middelmådig
1185 verificerede bedømmelser
Fantastisk
119
Meget god
125
God
141
Okay
113
Rimelig
165
Middelmådig
119
Dårlig
403
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments

Udforsk Mitte i Berlin

Beliggenhed: Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments, Möckernstrasse 113, 10963

De mest populære seværdigheder

  • Mindesmærke for Europas myrdede jøder372 m
  • Potsdamer Platz0.5 km
  • Friedrichstraße0.6 km
  • Brandenburger Tor0.6 km
  • Berlinmuren0.6 km
  • Rigsdagsbygningen0.9 km
  • Stage Theater am Potsdamer Platz0.9 km
  • Neues Museum1.3 km
  • Berliner Dom1.4 km
  • Berlin City Centre1.7 km
  • Fernsehturm Berlin2 km
  • Alexanderplatz2.3 km
  • Hvor langt er Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments fra Tempodrom?

    Tempodrom i Berlin er 1,2 km fra Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments.

  • Er Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments tæt på Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche?

    3,4 km - hvilket placerer Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche en fornuftig gåtur eller kort køre/taxatur fra Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments

  • Er priserne på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments sammenlignelige med 1-stjernede hoteller i Berlin?

    Hoteller i Berlin, der er vurderet til 1 stjerne, koster generelt 1.116 kr./nat, men i gennemsnit kan Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments bookes for 60% under områdets gennemsnitspris. Du kan normalt få et ophold på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments for 449 kr./nat. Det er et virkelig godt tilbud for brugere af HotelsCombined, der gerne vil til Berlin.

  • Hvor tæt er Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments på den nærmeste lufthavn, Berlin Brandenburg Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Berlin Brandenburg Lufthavn, og Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments er 29,8 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 23 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Berlin Brandenburg Lufthavn til Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments?

    En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Berlin Brandenburg Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Hvor tæt er Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments på centrum af Berlin?

    Centrum af Mitte, Berlin, ligger kun 1,5 km fra hoveddøren på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Schloss Kopennick, som du kan komme til fra Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments via forskellige transportmidler.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments?

    10:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 14:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments, Berlin?

    289 kr. per nat er det bedste pris senest fundet for et værelse på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments, med gennemsnitlige tilbud på omkring 449 kr. per nat. ETast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se tilgængelige priser.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (365 kr.).

  • I hvilket område af Berlin ligger Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments?

    Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments ligger i Mitte-området af Berlin. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments ligger i forhold til resten af Berlin.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments?

    Overvej at tjekke ind på Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 535 kr.).

  • Hvor langt er Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments fra Tempodrom?

    Tempodrom i Berlin er 1,2 km fra Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments.

  • Er Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments tæt på Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche?

    3,4 km - hvilket placerer Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche en fornuftig gåtur eller kort køre/taxatur fra Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Bnb Potsdamer Platz - Rooms & Apartments