Bliss Ubud Spa Resort

Hotel
4 stjerner
ons. 5.8
-
tor. 6.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
513 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Bliss Ubud Spa Resort

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Bliss Ubud Spa Resort, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 29. juli 2026.
ons. 5.8
-
tor. 6.8
Opholdstype
Bookinglink
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Luksus-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Bliss Ubud Spa Resort

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Bliss Ubud Spa Resort for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+62 361 979 272
Licensnummer: 0711220024984, 55120

Fordele og faciliteter på Bliss Ubud Spa Resort

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Bliss Ubud Spa Resort, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Udendørspool
  • Restaurant
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv

Bad

  • Yukata (Japanesk badekåbe)
  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Bruser
  • Badehætte
  • Ekstra badeværelse
  • Badekar
  • Bidet
  • Spabad
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste

Basis

  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Ventilator
  • Gratis toiletartikler
  • Aircondition
  • Nattøj
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Balsam

Generelt

  • Haveudsigt
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Udsigt over seværdighed
  • Bjergudsigt
  • Udsigt til pool
  • Bagageopbevaring
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikring
  • Telefon

Service og bekvemmelighed

  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Pool og spa

  • Infinity pool
  • Spa
  • Boblebad
  • Udendørspool
  • Pool-håndklæder
  • Pool med udsigt
  • Privat pool
  • Massage

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Privat indgang
  • Handicapparkering
  • Tilpasset bad
  • Øverste etager tilgængelige med trapper

Udendørs

  • Udendørsspiseområde
  • Havemøbler
  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Tørretumbler
  • Tørrestativ til tøj

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Myggenet
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Køkken

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Tekøkken
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Transportservice
  • Privat parking

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn
  • Dvd-afspiller

Restauranter

  • Restaurant
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Morgenmad på værelset
  • Spisebord

Aktiviteter

  • Cykeludlejning
  • Cykling
  • Madlavningskursus
  • Hiking

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Anmeldelser af Bliss Ubud Spa Resort

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Bliss Ubud Spa Resort har haft. Rejsende har lavet 2.742 anmeldelser af Bliss Ubud Spa Resort til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 29. juli 2026.
9,1
Fantastisk
2742 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1773
Meget god
511
God
228
Okay
93
Rimelig
71
Middelmådig
28
Dårlig
38
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Bliss Ubud Spa Resort

Find andre ejendomme i Ubud, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Bliss Ubud Spa Resort. Der er i alt 6.123 hoteller for rejsende i Ubud. Prisdata blev senest opdateret den 29. juli 2026.

Udforsk Ubud

Bliss Ubud Spa Resort ligger på Jl. Raya Sanggingan i kvarteret i Ubud. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 29. juli 2026.
Beliggenhed: Bliss Ubud Spa Resort, Jl. Raya Sanggingan

De mest populære seværdigheder

  • Bali Botanica Day Spa227 m
  • Neka Art Museum336 m
  • Campuhan Ridge Walk1.6 km
  • Yeh Pulu Temple1.8 km
  • Ubud Kajeng Rice Fields Walk1.8 km
  • Botanic Garden Ubud1.8 km
  • Blanco Museum1.8 km
  • Threads of Life1.8 km
  • Lempad House1.9 km
  • Puri Lukisan Museum1.9 km
  • Gaya Ceramic Arts Centre2.1 km
  • Pura Taman Saraswati2.1 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Bliss Ubud Spa Resort

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Bliss Ubud Spa Resort. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 29. juli 2026.

  • Er der en pool på Bliss Ubud Spa Resort?*

    Ja, Bliss Ubud Spa Resort har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Bliss Ubud Spa Resort?

    For at få assistance angående din reservation på Bliss Ubud Spa Resort skal du ringe til +62 361 979 272.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Bliss Ubud Spa Resort?

    Ja, Bliss Ubud Spa Resort har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Bliss Ubud Spa Resort?

    Bliss Ubud Spa Resort tjek ud er kl. 12:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Bliss Ubud Spa Resort, Ubud?

    I gennemsnit har gæster betalt 767 kr. per nat for at bo på Bliss Ubud Spa Resort. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 314 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Er der en restaurant på Bliss Ubud Spa Resort?

    Ja, man kan bestille mad fra Bliss Ubud Spa Resort restauranten. Åbningstiderne kan variere.

  • Har Bliss Ubud Spa Resort vaskefaciliteter?

    Dette sted tilbyder vaskefaciliteter. Heller ingen grund til at medbringe et rejsestrygejern, det kan stedet tilbyde.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Bliss Ubud Spa Resort?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Bliss Ubud Spa Resort-reservation, hvis du overvejer at bo i november, hvor priserne typisk er lavest (335 kr.).

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Bliss Ubud Spa Resort?

    Overvej at tjekke ind på Bliss Ubud Spa Resort om fredag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 502 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Bliss Ubud Spa Resort