Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa

Hotel
4 stjerner
tir. 4.8
-
ons. 5.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
377 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 28. juli 2026.
tir. 4.8
-
ons. 5.8
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, 1 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 dobbeltseng
Executive-værelse, 1 dobbeltseng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 dobbeltseng
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, ukendt sengetype
Executive-værelse, 1 dobbeltseng
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en indendørs pool og en restaurant. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer 2 barer/lounger, et motion...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+44 120 229 8020

Fordele og faciliteter på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Snorkling
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande

Restauranter

  • Elkedel
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Snackbar
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Vandflaske
  • Døgnåben reception

Pool og spa

  • Massage
  • Spa
  • Boblebad
  • Indendørs pool
  • Sauna
  • Dampbad

Aktiviteter

  • Gavebutik
  • Økoturisme
  • Adgang til strand
  • Cykeludlejning
  • Snorkling
  • Windsurfing

Generelt

  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Skab med lås
  • Væg til væg-tæppe
  • Bagageopbevaring

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet
  • Pengeskab

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn
  • Smartphone-dockingstation

Bad

  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Offentlig bad
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Grill
  • Balkon
  • Havemøbler
  • Have

Parkering og transport

  • Opladning til elbiler
  • Gratis parkering
  • Privat parking

Tilgængelighed

  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Soveværelse

  • Vækkeur
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa har haft. Rejsende har lavet 2.822 anmeldelser af Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 28. juli 2026.
8,0
Meget god
2822 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1173
Meget god
600
God
506
Okay
205
Rimelig
163
Middelmådig
76
Dårlig
99
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa

Find andre ejendomme i Bournemouth, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa. Der er i alt 1.218 hoteller for rejsende i Bournemouth. Prisdata blev senest opdateret den 28. juli 2026.

Udforsk Bournemouth

Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa ligger på 30 West Hill Road i kvarteret i Bournemouth. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 28. juli 2026.
Beliggenhed: Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa, 30 West Hill Road

De mest populære seværdigheder

  • Bournemouth Internationale Center0.5 km
  • The Square0.5 km
  • Durley Chine0.5 km
  • Bournemouth Eye0.5 km
  • Bournemouth Lower Gardens0.6 km
  • Bournemouth Beach0.6 km
  • Oceanarium0.6 km
  • Westover Gallery0.7 km
  • Pavilion Theatre0.7 km
  • Bournemouth Pier0.8 km
  • Russell-Cotes Art Gallery and Museum1 km
  • Laser Quest Bournemouth1 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 28. juli 2026.

  • Hvor tæt er Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa på den nærmeste lufthavn, Bournemouth Lufthavn?

    Blot 12,2 km mellem den nærmeste lufthavn, Bournemouth Lufthavn, og Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa, så køreturen forventes at tage 0 t. 09 min.. Den anslåede kørselstid kan variere afhængigt af trafikforholdene i området. Det gælder især omkring storbyer.

  • Er der en pool på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa?*

    Ja. Brugere af HotelsCombined, der rejser til Bournemouth, leder ofte efter hoteller med pool. De feste hoteller har åbningstider på poolen, så sørg for at spørge ind til regler og retningslinjer for brug af poolen i receptionen på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa.

  • Hvad er telefonnummeret til Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa?

    Hvis du har spørgsmål om Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +44 120 229 8020.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa?

    Ja, Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa. Fitnesscenteret er måske ikke åbent døgnet rundt, så det anbefales, at du spørger i receptionen, når du tjekker ind.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa?

    11:00 er tidspunktet for at tjekke ud på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.

  • Hvor meget koster det at bo på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa, Bournemouth?

    Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa værelsespriserne afhænger af dine valgte datoer, værelsestype og tilgængelighed. Gennemsnitsprisen senest fundet er 1.219 kr./per nat, og de bedste tilbud starter fra 508 kr./per nat. For at se tilgængelige tilbud, tast dine datoerind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa?

    Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa har en restaurant. Der er også et bar- og loungeområde på hotellet.

  • Har Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa, Bournemouth. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa-reservation, hvis du overvejer at bo i januar, hvor priserne typisk er lavest (591 kr.).

  • Er der andre Best Western-hoteller i Bournemouth?

    I alt er der 1 sted i Bournemouth. Den mest populære Best Western-ejendom i Bournemouth er Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa?

    Overvej at tjekke ind på Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa om søndag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 400 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Best Western Plus The Connaught Hotel & Spa