Best Western Plus Hotel Erb

Hotel
4 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
580 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Best Western Plus Hotel Erb

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Best Western Plus Hotel Erb, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, 2 x to enkeltsenge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Klassisk værelse, 1 stor seng
Klassisk værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Best Western Plus Hotel Erb

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Best Western Plus Hotel Erb for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har en spa med fuld service, en restaurant og et døgnåbent fitnesscenter. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering, gratis tr...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+49 89 991 100

Fordele og faciliteter på Best Western Plus Hotel Erb

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Best Western Plus Hotel Erb, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv

Service og bekvemmelighed

  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Billeje
  • Vækning
  • Portner
  • Valutaveksling
  • Hammam (tyrkisk bad)
  • Møde/banket-faciliteter
  • Minimarked ved hotellet
  • Billetter til offentlig transport
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Adgang med nøgle
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception
  • Sikkerhedsboks
  • Vandflaske

Tilgængelighed

  • Allergivenlig
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Lav vask
  • Fjerfri pude
  • Rygeområde
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Lettilgængeligt bad
  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Handicapparkering
  • Allergivenligt værelse
  • Toilet med støttehåndtag
  • Øverste etager tilgængelige med elevator

Aktiviteter

  • Zoo
  • Cykeludlejning
  • Bræt-/puslespil
  • Spillerum
  • Golf
  • Cykling
  • Ridning
  • Mini-golf
  • Bowling
  • Bordtennis
  • Biliard
  • Vandsportsfaciliteter (ved hotellet)
  • Basketballbane
  • Hiking
  • Skøjteløb
  • Shopping

Basis

  • Mobile hotspot-enhed
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Aircondition
  • Gratis wi-fi
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Shampoo
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Skraldespande
  • Balsam

Restauranter

  • Elkedel
  • Madpakker
  • Menuer til speciel diæt (på forespørgsel)
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Minibar
  • Snackbar
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Generelt

  • Familieværelser
  • Haveudsigt
  • Træ- eller parketgulv
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Skab med lås
  • Bagageopbevaring
  • Pejs
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe

Bad

  • Højt toilet
  • Hårtørrer
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse
  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Badehætte
  • Badekar
  • Spabad
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Walk-in-bad

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Radio
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn
  • Smartphone-dockingstation

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)
  • Stikkontakt nær sengen
  • Vækkeur
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Udendørs

  • Havemøbler
  • Udendørs ildsted
  • Have
  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Indendørs legeområde
  • Udendørslegeudstyr til børn
  • Legeplads

Pool og spa

  • Spa
  • Boblebad
  • Dampbad
  • Sauna

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Fitness

  • Fitnesscenter
  • Tennis
  • Squash
  • Fitnesscenter

Parkering og transport

  • Parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Anmeldelser af Best Western Plus Hotel Erb

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Best Western Plus Hotel Erb har haft. Rejsende har lavet 2.408 anmeldelser af Best Western Plus Hotel Erb til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,8
Meget god
2408 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1412
Meget god
568
God
263
Okay
74
Rimelig
43
Middelmådig
22
Dårlig
26
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Best Western Plus Hotel Erb

Find andre ejendomme i Vaterstetten, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Best Western Plus Hotel Erb. Der er i alt 21 hoteller for rejsende i Vaterstetten. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Best Western Plus Hotel Erb

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Best Western Plus Hotel Erb. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er Best Western Plus Hotel Erb kæledyrsvenligt?

    Gæster må gerne tage kæledyr med til Best Western Plus Hotel Erb under deres ophold.

  • Hvad er telefonnummeret til Best Western Plus Hotel Erb?

    For at få assistance angående din reservation på Best Western Plus Hotel Erb skal du ringe til +49 89 991 100.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Best Western Plus Hotel Erb?

    Ja, Best Western Plus Hotel Erb har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Best Western Plus Hotel Erb?

    Ja, der er et fitnesscenter, som er tilgængeligt for gæsterne på Best Western Plus Hotel Erb.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Best Western Plus Hotel Erb?

    Best Western Plus Hotel Erb tjek ud er kl. 11:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Best Western Plus Hotel Erb, Vaterstetten?

    Best Western Plus Hotel Erb værelsespriserne afhænger af dine valgte datoer, værelsestype og tilgængelighed. Gennemsnitsprisen senest fundet er 1.163 kr./per nat, og de bedste tilbud starter fra 585 kr./per nat. For at se tilgængelige tilbud, tast dine datoerind i formlen ovenfor.

  • Er der en restaurant på Best Western Plus Hotel Erb?

    Ja, man kan bestille mad fra Best Western Plus Hotel Erb restauranten. Åbningstiderne kan variere. Hvis du er mere interesseret i at drikke end at spise, findes der også en bar.

  • Har Best Western Plus Hotel Erb vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Best Western Plus Hotel Erb. Gæster kan også bruge strygefaciliteter.

  • Har Best Western Plus Hotel Erb handicapvenlige værelser?

    Ja, Best Western Plus Hotel Erb tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Er der andre Best Western-hoteller i Vaterstetten?

    I alt er der 1 sted i Vaterstetten. Den mest populære Best Western-ejendom i Vaterstetten er Best Western Plus Hotel Erb.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Best Western Plus Hotel Erb?

    Overvej at tjekke ind på Best Western Plus Hotel Erb om tirsdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 1.169 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Best Western Plus Hotel Erb