Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos

Hotel
2 stjerner
tor. 6.8
-
fre. 7.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
483 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 30. juli 2026.
tor. 6.8
-
fre. 7.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Dobbeltværelse, 2 dobbeltsenge
Deluxe-værelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 2 store senge
Deluxe-værelse, 2 store senge
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Queen-size-værelse, 2 store senge
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 30. juli 2026.
Overnatningsstedet har en indendørs pool, en restaurant og et døgnåbent fitnesscenter. Foruden gratis morgenmadsbuffet tilbydes gæster gratis Wi-Fi på fællesarealer og gratis selvstændig parkering. An...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+1 570 476 1500

Fordele og faciliteter på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Indendørs pool
  • Fitnesscenter
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Kontor og konference
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Badestol
  • Allergivenlig
  • Handicapparkering
  • Tilpasset bad
  • Ingen rygning
  • Toilet med støttehåndtag
  • Rygeområde

Basis

  • Internet
  • Wi-fi
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Service og bekvemmelighed

  • Mødelokaler
  • Pengeautomat
  • Kontor og konference
  • Sikkerhedsboks
  • Møde/banket-faciliteter
  • Leje af skiudstyr (ved hotellet)
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Døgnåben reception

Restauranter

  • Mikroovn
  • Restaurant
  • Bar/lounge
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Automat til drikkevarer
  • Automat til snacks

Aktiviteter

  • Ture til vingårde
  • Kasino
  • Bræt-/puslespil
  • Spillerum
  • Fodboldbord
  • Aftenunderholdning
  • Snowboarding

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Kuliltealarm
  • Pengeskab

Medier og underholdning

  • Radio
  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Bad

  • Bruser
  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Eget badeværelse

Generelt

  • Familieværelser
  • Pejs
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer
  • Børnevenlig buffet
  • Udendørslegeudstyr til børn
  • Legeplads

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt
  • Tørretumbler

Udendørs

  • Grill
  • Udendørs ildsted
  • Picnicområde

Pool og spa

  • Boblebad
  • Indendørs pool

Parkering og transport

  • Gratis parkering
  • Privat parking

Soveværelse

  • Vækkeur
  • Tøjstativ

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Fitness

  • Fitnesscenter

Anmeldelser af Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos har haft. Rejsende har lavet 1.282 anmeldelser af Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 30. juli 2026.
7,7
God
1282 verificerede bedømmelser
Fantastisk
439
Meget god
192
God
187
Okay
117
Rimelig
112
Middelmådig
58
Dårlig
177
Sortér efter:Seneste

Vis anmeldelser, der indeholder:

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos

Find andre ejendomme i Bartonsville, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos. Der er i alt 11 hoteller for rejsende i Bartonsville. Prisdata blev senest opdateret den 30. juli 2026.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 30. juli 2026.

  • Er priserne på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos sammenlignelige med 2-stjernede hoteller i Bartonsville?

    Der er en forskel på 1% i gennemsnitsprisen pr. nat på 2-stjernede hoteller i Bartonsville, og prisen pr. nat ligger i gennemsnit på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos. Prisen på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos er kun 719 kr./nat og anses for et virkelig godt tilbud for et ophold i Bartonsville.

  • Er Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos kæledyrsvenligt?

    Gæster må gerne tage kæledyr med til Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos under deres ophold.

  • Er der en pool på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos?*

    Ja, Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos har en pool til hotellets gæster. Generelt er der faste åbningstider for pools på hoteller, så sørg for at tale med receptionen, inden du bruger poolen.

  • Hvad er telefonnummeret til Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos?

    Du kan kontakte receptionen på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos på +1 570 476 1500.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos?

    Ja, Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos har wi-fi til hotellets gæster.

  • Er der et træningsfaciliteter eller fitnesscenter på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos?

    Ja, der er et fitnesscenter tilgængelig for gæster på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos. Fitnesscenteret er måske ikke åbent døgnet rundt, så det anbefales, at du spørger i receptionen, når du tjekker ind.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos?

    Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos tjek ud er kl. 11:00, men sen udtjekning kan dog arrangeres på forhånd med hotelreceptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos, Bartonsville?

    Normalt er Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos værelsespriser omkring 719 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 427 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Er der en restaurant på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos?

    Der er en restaurant på stedet. Kontakt Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos for åbningstider og sidste udkald. Til drinks på stedet, er der en bar tilgængelig.

  • Har Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos. Heller ingen grund til at medbringe et rejsestrygejern, det kan stedet tilbyde.

  • Har Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos handicapvenlige værelser?

    Ja, Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos-reservation, hvis du overvejer at bo i april, hvor priserne typisk er lavest (701 kr.).

  • Er der andre Baymont Inn & Suites-hoteller i Bartonsville?

    I alt er der 1 sted i Bartonsville. Den mest populære Baymont Inn & Suites-ejendom i Bartonsville er Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Baymont by Wyndham Bartonsville Poconos