Via la Guardia, 47, Anacapri, Napoli, Italien
956 kr.
billigste pris
pr. nat
Billigste tilbud | Grundpris pr. nat |
---|---|
Til centrum | 1,3 km |
---|
Tidspunkt for check-in | 12:30 |
---|---|
Tidspunkt for check-out | 10:30 |
Internet | Gratis wi-fi |
Regler | Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme. |
Betaling & afbestilling | Reglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen. |
Nummer til receptionen | +39 081 837 2667 |
Generelt |
|
---|---|
Tjenester |
|
Overnatter du ved Caesar Augustus, Relais & Chateaux Hotel, som ligger tæt på stranden i Anacapri, er du kun 15 minutters kørsel fra Marina Grande og Campanian Archipelago. Gæsterne har blandt andet adgang til gratis aviser i lobbyen, renseri/vaskeservice og en døgnåben reception. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (efter anmodning), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet.
Overnatter du ved Orsa Maggiore, som ligger ved strandpromenaden i Anacapri, er du kun 1 minutters gang fra Campanian Archipelago og 12 minutters gang fra Chiesa di Santa Sofia. Gæsterne har blandt andet adgang til et forretningscenter, gratis aviser i lobbyen og renseri/vaskeservice. Transport til færgeterminal er til rådighed uden tillægsgebyr, og gratis selvstændig parkering findes på stedet.
Hotel Orsa Maggiore Anacapri er beliggende på Capri, og tilbyder 4-stjernet bekvemmelighed såvel som gratis trådløst internet på alle offentlige områder og gratis shuttle-service. Populære faciliteter som fx sauna og udendørs bassin, sikre et fornøjeligt ophold i Anacapri.
Der er udstyret med en populær beliggenhed, og Hotel Senaria har en udsigt over Capri, og er bekvemmeligt tæt på forskellige spisesteder. Det er en ideel beliggenhed ved foden af Monte Solaro.
Der er udstyret med tagterrase, udendørs bassin og jacuzzi, og Il Giardino dell'Arte er beliggende i Anacapri og tilbyder komfortabel overnatning. Det tilbyder gratis shuttle-service, gratis trådløst internet på alle offentlige områder og børnebassin.
Med en beliggenhed i Anacapri, er Villa Eva Residence en kort køretur fra Capri og tilbyder udendørs bassin. Det tilbyder gratis Wi-Fi, opbevaring af bagage og concierge.
Dette komfortable hotel i Anacapri tilbyder gratis trådløst internet, såvel som børnepasning og døgnåben reception. Det er ideelt beliggende for de gæster, som ønsker at besøge de lokale attraktioner.
Dette komfortable gæstehus i Anacapri tilbyder gratis Wi-Fi, såvel som rygeområde og udendørs bassin. Det er minutter fra Den Blå Grotte.
Med en beliggenhed i Anacapri, er Boutique Hotel Casa Mariantonia en kort køretur fra Capri og tilbyder jacuzzi og udendørs bassin. Det tilbyder ekspres check-ind/check-ud, gratis trådløst internet på alle offentlige områder og legeplads.
Hotel Caesar Augustus er beliggende på Capri, og tilbyder 5-stjernet faciliteter såvel som tyrkisk dampbad og tagterrase. Der er også et fitnesscenter med svømmebassin.
Gæster må gerne tage kæledyr med til b&be laguardia under deres ophold.
Ja. Brugere af HotelsCombined, der rejser til Anacapri, leder ofte efter hoteller med pool. De feste hoteller har åbningstider på poolen, så sørg for at spørge ind til regler og retningslinjer for brug af poolen i receptionen på b&be laguardia.
Hvis du har spørgsmål om hotellet eller dit ophold, kan du ringe til +39 081 837 2667.
Ja, b&be laguardia har wi-fi til hotellets gæster.
10:30 er tidspunktet for at tjekke ud på b&be laguardia. Sen udtjekning kan være muligt, men skal arrangeres med hotellet.
Normalt er b&be laguardia værelsespriser omkring 891 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 874 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.
b&be laguardia giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer.