B&B Al Calcandola

Bed & Breakfast
1 stjerne
søn. 30.8
-
man. 31.8
2 gæster, 1 værelse
Udbyder
Udbyder for B&B Al Calcandola
Udbyder for B&B Al Calcandola
Udbyder for B&B Al Calcandola
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på B&B Al Calcandola

søn. 30.8
-
man. 31.8

Om B&B Al Calcandola

B&B Al Calcandola ligger i Sarzana og har gratis wi-fi. Gæsterne kan nyde godt af en have, et fælles opholdsområde og en terrasse. Hver enhed har privat badeværelse og bidet, aircondition, fladskærms-...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out10:30
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+39 346 491 1303
Licensnummer: 011027-BEB-0002, IT011027B4ZM8LPG96

Fordele og faciliteter på B&B Al Calcandola

  • Gratis wi-fi
  • Eget badeværelse
  • Kaffemaskine
  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon
  • Aircondition
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Internet
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Ventilator
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Håndklæder/lagner (mod gebyr)
  • Skraldespande

Køkken

  • Elkedel
  • Fælles køkken
  • Opvaskemaskine
  • Ovn
  • Køkkenudstyr
  • Kogeplader
  • Te-/kaffemaskine
  • Brødrister
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Køkken

Bad

  • Bruser
  • Badekar
  • Bidet
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Haveudsigt
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Sovesofa
  • Flise-/marmorgulv

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Øverste etager tilgængelige med trapper
  • Privat indgang

Parkering og transport

  • Gadeparkering
  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking
  • Transfertjeneste (mod ekstra gebyr)

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Balkon
  • Udendørsspiseområde
  • Havemøbler
  • Have

Service og bekvemmelighed

  • Sikkerhedsboks
  • Roomservice
  • Adgang med nøgle
  • Vandflaske
  • Privat ind- og udtjekning

Soveværelse

  • Fold-sammen-seng
  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Restauranter

  • Madpakker
  • Morgenmad på værelset
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Spisebord

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fælles lounge/tv-område
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Tørrestativ til tøj

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Pengeskab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnemenuer

Aktiviteter

  • Cykeludlejning

Pool

  • Pool-håndklæder

Anmeldelser af B&B Al Calcandola

8,1
Meget god
243 verificerede bedømmelser
Fantastisk
142
Meget god
54
God
25
Okay
13
Rimelig
5
Middelmådig
3
Dårlig
1
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner B&B Al Calcandola

Udforsk Sarzana

Beliggenhed: B&B Al Calcandola, Via Guido Cavalcanti 58

De mest populære seværdigheder

  • Sarzana Church1 km
  • Sarzanello Fortress1.7 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos B&B Al Calcandola

  • Er B&B Al Calcandola kæledyrsvenligt?

    Ja. De fleste kæledyr, f.eks. hunde, er velkomne på B&B Al Calcandola.

  • Hvad er telefonnummeret til B&B Al Calcandola?

    Hvis du har spørgsmål om B&B Al Calcandola og din reservation, kan du kontakte receptionen direkte på +39 346 491 1303.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos B&B Al Calcandola?

    Ja, B&B Al Calcandola har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på B&B Al Calcandola?

    10:30. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 14:00.

  • Har B&B Al Calcandola vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på B&B Al Calcandola. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på B&B Al Calcandola?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din B&B Al Calcandola-reservation, hvis du overvejer at bo i marts, hvor priserne typisk er lavest (486 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i B&B Al Calcandola