Boutique Hotel Bijou de Prague

Lejlighedshotel
4 stjerner
tor. 6.8
-
fre. 7.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.140 kr.
/Billigste pris per nat
Udbyder
I alt pr. nat
1.140 kr.
1.464 kr.
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Boutique Hotel Bijou de Prague

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Boutique Hotel Bijou de Prague, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 30. juli 2026.
tor. 6.8
-
fre. 7.8
Opholdstype
Bookinglink
King-size-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Boutique Hotel Bijou de Prague

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Boutique Hotel Bijou de Prague for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 30. juli 2026.
Hotel Residence Bijou de Prague ligger i midten af Prag, kun 5 minutters gang fra Prags Borg og 6 minutters gang fra Sv. Víta Katedral. Dette hotel 4 ligger 0,1 km fra Petřínhøjen og 3,2 km fra Karlsb...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in14:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+420 257 532 158

Fordele og faciliteter på Boutique Hotel Bijou de Prague

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Boutique Hotel Bijou de Prague, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Internet

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Mobile hotspot-enhed
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande

Restauranter

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Minibar
  • Te-/kaffemaskine
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine
  • Spisebord

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Træ- eller parketgulv
  • Sovesofa
  • Telefon
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Bad

  • Badekar
  • Bidet
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Overvågningskameraer uden for boligen
  • Kuliltealarm
  • Pengeskab

Service og bekvemmelighed

  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Roomservice
  • Turskranke
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Fjerfri pude
  • Øverste etager tilgængelige med trapper

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask

Familievenligt

  • Babysitning eller børnepasning
  • Tremmeseng tilgængelig

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)

Udendørs

  • Balkon

Arbejdsområde

  • Skrivebord

Anmeldelser af Boutique Hotel Bijou de Prague

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Boutique Hotel Bijou de Prague har haft. Rejsende har lavet 1.234 anmeldelser af Boutique Hotel Bijou de Prague til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 30. juli 2026.
9,0
Fantastisk
1234 verificerede bedømmelser
Fantastisk
858
Meget god
226
God
92
Okay
27
Rimelig
16
Middelmådig
9
Dårlig
6
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Boutique Hotel Bijou de Prague

Find andre ejendomme i Prag, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Boutique Hotel Bijou de Prague. Der er i alt 6.175 hoteller for rejsende i Prag. Prisdata blev senest opdateret den 30. juli 2026.

Udforsk Prag 1 i Prag

Boutique Hotel Bijou de Prague ligger på Nerudova 43 i kvarteret Prag 1 i Prag. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 30. juli 2026.
Beliggenhed: Boutique Hotel Bijou de Prague, Nerudova 43

De mest populære seværdigheder

  • Katedrála svatého Víta337 m
  • Prags borg342 m
  • Wallensteins Slot0.7 km
  • Strahovský klášter0.7 km
  • Kampa0.9 km
  • Karlsbroen1 km
  • Karlsuniversitetet1.3 km
  • Národní divadlo1.4 km
  • Starý židovský hřbitov1.4 km
  • Old Town Square1.7 km
  • Sex Machines Museum1.7 km
  • Prague City Centre1.7 km
  • Hvor langt er Boutique Hotel Bijou de Prague fra Prags Astronomiske Ur?

    Prags Astronomiske Ur i Prag er 1,7 km fra Boutique Hotel Bijou de Prague.

  • Er Boutique Hotel Bijou de Prague tæt på Vyšehrad?

    Hvis du vil se Vyšehrad under dit ophold i Prag, er Boutique Hotel Bijou de Prague kun 3,1 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Boutique Hotel Bijou de Prague

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Boutique Hotel Bijou de Prague. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 30. juli 2026.

  • Er priserne på Boutique Hotel Bijou de Prague sammenlignelige med 4-stjernede hoteller i Prag?

    Gennemsnitsprisen for en nat på Boutique Hotel Bijou de Prague er 4% lavere end gennemsnittet i Prag for hoteller med en lignende vurdering på 4 stjerner. Prisen pr. nat på Boutique Hotel Bijou de Prague er normalt 1.057 kr., hvilket anses for at være et godt tilbud for et hotelværelse i god kvalitet i Prag.

  • Hvor tæt er Boutique Hotel Bijou de Prague på den nærmeste lufthavn, Václav Havel Prag Lufthavn?

    Uden trafik tager den 15,6 km lange køretur mellem Boutique Hotel Bijou de Prague og Václav Havel Prag Lufthavn (den nærmeste lufthavn) normalt kun omkring 0 t. 12 min.. Hvis du bor i et storbyområde, kan køretiden være længere på grund af meget trafik på vejene.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Václav Havel Prag Lufthavn til Boutique Hotel Bijou de Prague?

    Sammenkørselsapps og taxaer er stadig en meget almindelig løsning for gæster på Boutique Hotel Bijou de Prague. Det er ofte den billigste transportløsning, når du besøger Prag.

  • Er Boutique Hotel Bijou de Prague kæledyrsvenligt?

    Boutique Hotel Bijou de Prague er kæledyrsvenligt. Du må gerne tage dit kæledyr med, hvis du bor på Boutique Hotel Bijou de Prague.

  • Hvad er telefonnummeret til Boutique Hotel Bijou de Prague?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +420 257 532 158 for at tale med en fra receptionen på Boutique Hotel Bijou de Prague.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Boutique Hotel Bijou de Prague?

    Ja, Boutique Hotel Bijou de Prague har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Boutique Hotel Bijou de Prague?

    Det normale tidspunkt for at tjekke ud på Boutique Hotel Bijou de Prague er kl. 11:00. Gæster kan normalt tjekke ind fra kl. 14:00. Specielle aftaler kan være en mulighed, hvis det aftales med receptionen.

  • Hvor meget koster det at bo på Boutique Hotel Bijou de Prague, Prag?

    Normalt er Boutique Hotel Bijou de Prague værelsespriser omkring 1.057 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 579 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Har Boutique Hotel Bijou de Prague vaskefaciliteter?

    Hvis du har brug for at få vasket dit tøj under dit ophold, kan du tage brug af vaskefaciliteterne og servicen på Boutique Hotel Bijou de Prague.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Boutique Hotel Bijou de Prague?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Boutique Hotel Bijou de Prague-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (642 kr.).

  • I hvilket område af Prag ligger Boutique Hotel Bijou de Prague?

    Boutique Hotel Bijou de Prague ligger i Prag 1-området af Prag. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Boutique Hotel Bijou de Prague ligger i forhold til resten af Prag.

  • Hvor langt er Boutique Hotel Bijou de Prague fra Prags Astronomiske Ur?

    Prags Astronomiske Ur i Prag er 1,7 km fra Boutique Hotel Bijou de Prague.

  • Er Boutique Hotel Bijou de Prague tæt på Vyšehrad?

    Hvis du vil se Vyšehrad under dit ophold i Prag, er Boutique Hotel Bijou de Prague kun 3,1 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Boutique Hotel Bijou de Prague