Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre

Lejlighedshotel
4 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
526 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Dobbeltværelse, 1 x to enkeltsenge
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Superior-værelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet er røgfrit og har selvstændig parkering, concierge-tjenester og vaskeservice. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer vaskeri på stedet, en døgnå...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+33 4 42 37 98 98

Fordele og faciliteter på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Gratis wi-fi
  • Kaffemaskine
  • Kontor og konference
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler
  • Internet
  • Parkering

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande

Køkken

  • Elkedel
  • Opvaskemaskine
  • Ovn
  • Mikroovn
  • Køkkenudstyr
  • Kogeplader
  • Keddel
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Spiseområde
  • Køkken
  • Tekøkken

Tilgængelighed

  • Hele enheden er tilgængelig for rullestolsbrugere
  • Kæledyr er tilladt efter anmodning. Gebyrer kan forekomme.
  • Handicapvenligt
  • Elevator
  • Handicapparkering
  • Ingen rygning
  • Lav badeværelsesvask
  • Fjerfri pude
  • Toilet med støttehåndtag
  • Rygeområde

Bad

  • Bruser
  • Højt toilet
  • Badekar
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Generelt

  • Familieværelser
  • Siddeområde
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Bagageopbevaring

Service og bekvemmelighed

  • Kontor og konference
  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Minimarked ved hotellet
  • Turskranke
  • Døgnåben reception

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Bibliotek
  • Fælles lounge/tv-område
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Fjernsyn

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon
  • Picnicområde
  • Have

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Pengeskab

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Indendørs legeområde
  • Udendørslegeudstyr til børn
  • Børnestol

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Strygejern og strygebræt

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Sovesofa
  • Garderobe eller skab

Parkering og transport

  • Parkering
  • Privat parking

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Skrivebord

Restauranter

  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Spisebord

Aktiviteter

  • Bræt-/puslespil
  • Spillerum

Anmeldelser af Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre har haft. Rejsende har lavet 3.051 anmeldelser af Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,6
Meget god
3051 verificerede bedømmelser
Fantastisk
1718
Meget god
758
God
346
Okay
91
Rimelig
66
Middelmådig
23
Dårlig
49
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre

Find andre ejendomme i Aix-en-Provence, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre. Der er i alt 1.454 hoteller for rejsende i Aix-en-Provence. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Couronne Urbaine i Aix-en-Provence

Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre ligger på 3-5 Rue Des Chartreux i kvarteret Couronne Urbaine i Aix-en-Provence. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre, 3-5 Rue Des Chartreux

De mest populære seværdigheder

  • Musee Estienne de Saint Jean166 m
  • Grand Théâtre de Provence301 m
  • Theatre Antique d'Aix-en-Provence329 m
  • Pavillon Noir401 m
  • Aix-en-Provence Tourism Office0.4 km
  • Paroisse Cathédrale Saint Sauveur0.6 km
  • Place d'Hotel de Ville0.6 km
  • Halle aux Grains0.6 km
  • Musee des Tapisseries0.6 km
  • Musee d'Histoire Naturelle0.8 km
  • Eglise de la Madeleine0.9 km
  • Theatre de la Fonderie1 km
  • Hvor langt er Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre fra Grand Théâtre de Provence?

    Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre er omkring 0,3 km fra Grand Théâtre de Provence, en af Aix-en-Provence’s mest populære landemærker.

  • Er Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre tæt på La Rotonde?

    La Rotonde er også et populært sted at besøge i Aix-en-Provence. Det er 0,5 km fra Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Hvor tæt er Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre på den nærmeste lufthavn, Marseille Lufthavn?

    Afstanden mellem den nærmeste lufthavn, Marseille Lufthavn, og Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre er 33,9 km, og den forventede køretid er ca. 0 t. 26 min.. Kørselstiden mellem de to steder kan variere afhængigt af tidspunktet på dagen og trafikforholdene i området.

  • Er Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre kæledyrsvenligt?

    Ja. De fleste kæledyr, f.eks. hunde, er velkomne på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre.

  • Hvor tæt er Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre på centrum af Aix-en-Provence?

    Centrum af Couronne Urbaine, Aix-en-Provence, ligger kun 0,2 km fra hoveddøren på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Musée Granet, som du kan komme til fra Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre?

    Du kan kontakte receptionen på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre på +33 4 42 37 98 98.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre?

    Ja, Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre?

    11:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre, Aix-en-Provence?

    Normalt er Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre værelsespriser omkring 1.027 kr./per nat, med de bedste tilbud helt ned til 648 kr./per nat. Priserne varierer baseret på mange faktorer (så som datoer, tidspunkt på året, værelsestype mm.), så brug formlen ovenfor for at se tilbud på dit ønskede ophold.

  • Har Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre vaskefaciliteter?

    Ja, der er som regel vaskefaciliteter tilgængelige på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre, Aix-en-Provence. Der er også strygejern (og strygebræt) på stedet.

  • Har Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre handicapvenlige værelser?

    Ja, Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre tilbyder handicapvenlige værelser til de gæster, der har brug for det. Tjek de tilgængelige tilbud på HotelsCombined for at se aktuel tilgængelighed.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre-reservation, hvis du overvejer at bo i februar, hvor priserne typisk er lavest (605 kr.).

  • I hvilket område af Aix-en-Provence ligger Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre?

    Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre ligger i Couronne Urbaine-området af Aix-en-Provence. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre ligger i forhold til resten af Aix-en-Provence.

  • Er der andre ADAGIO City Aparthotel-hoteller i Aix-en-Provence?

    I alt er der 1 sted i Aix-en-Provence. Den mest populære ADAGIO City Aparthotel-ejendom i Aix-en-Provence er Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre.

  • Hvor langt er Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre fra Grand Théâtre de Provence?

    Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre er omkring 0,3 km fra Grand Théâtre de Provence, en af Aix-en-Provence’s mest populære landemærker.

  • Er Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre tæt på La Rotonde?

    La Rotonde er også et populært sted at besøge i Aix-en-Provence. Det er 0,5 km fra Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Aparthotel Adagio Aix-en-Provence Centre