Une Autre Chambre

Hotel
4 stjerner
tor. 3.9
-
fre. 4.9
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
1.799 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Une Autre Chambre

tor. 3.9
-
fre. 4.9
Opholdstype
Bookinglink
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, 1 dobbeltseng
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Standardværelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Queen-size-værelse, 1 stor seng
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Une Autre Chambre

Overnatningsstedet er røgfrit og har en bar/lounge, kaffe/te på fællesarealer og concierge-tjenester. Gæster tilbydes gratis Wi-Fi på fællesarealer. Andre faciliteter inkluderer vaskeservice, en døgnå...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in15:00
Tidspunkt for check-out12:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+33 1 48 04 77 76

Fordele og faciliteter på Une Autre Chambre

  • Bar/lounge
  • Roomservice
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Gratis toiletartikler

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Mobile hotspot-enhed
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Sengetøj
  • Håndklæder
  • Brandslukkere
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Røgalarmer
  • Opvarmning
  • Adapter
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande
  • Balsam

Generelt

  • Udsigt mod stille vej
  • Siddeområde
  • Hjemmesko
  • Udsigt over indre gårdsplads
  • Sovesofa
  • Lydsikrede værelser
  • Lydsikring
  • Telefon
  • Væg til væg-tæppe
  • Byudsigt
  • Bagageopbevaring

Restauranter

  • Vinglas
  • Elkedel
  • Minibar
  • Bar/lounge
  • Morgenmad på værelset
  • Te-/kaffemaskine
  • Keddel
  • Mad kan bringes ud til gæsteboliger
  • Kaffemaskine

Service og bekvemmelighed

  • Vækning
  • Portner
  • Sikkerhedsboks
  • Roomservice
  • Adgang med nøglekort
  • Hurtig check-out
  • Vandflaske
  • Privat ind- og udtjekning
  • Døgnåben reception

Tilgængelighed

  • Elevator
  • Tilgængelig med elevator
  • Allergivenlig
  • Handicapparkering
  • Allergivenlig pude
  • Ingen rygning
  • Øverste etager tilgængelige med elevator
  • Øverste etager tilgængelige med trapper

Bad

  • Bruser
  • Badehætte
  • Hårtørrer
  • Toilet
  • Toiletpapir
  • Tandbørste
  • Morgenkåbe
  • Eget badeværelse

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Kabel- eller satellit-tv
  • Pay-per-view-kanaler
  • Streaming-tjenester
  • Fjernsyn

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr
  • Overvågningskameraer i fællesområder
  • Sikkerhedsvagt 24 timer i døgnet

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Strygetjeneste
  • Strygejern og strygebræt

Soveværelse

  • Ekstra lange senge (> 2 meter)
  • Stikkontakt nær sengen
  • Garderobe eller skab

Arbejdsområde

  • Fax/kopimaskine
  • Pengeskab til bærbar computer
  • Skrivebord

Parkering og transport

  • Parkering
  • Lufthavntransport (tillæg)

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnestol

Anmeldelser af Une Autre Chambre

9,3
Fantastisk
1106 verificerede bedømmelser
Fantastisk
519
Meget god
282
God
184
Okay
56
Rimelig
33
Middelmådig
13
Dårlig
19
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Score efter udbyder

Hoteller, der ligner Une Autre Chambre

Udforsk 3. arrondissement i Paris i Paris

Beliggenhed: Une Autre Chambre, 3 Rue Bailly

De mest populære seværdigheder

  • Centre Georges Pompidou0.6 km
  • Paris City Centre1 km
  • Seinen1.4 km
  • Notre Dame1.4 km
  • Opera Comique1.5 km
  • Louvre1.5 km
  • Pariseroperaen2 km
  • Saint-Sulpice2.2 km
  • Pantheon2.2 km
  • Musée d'Orsay2.3 km
  • Place de la Concorde2.5 km
  • Montmartre2.6 km
  • Hvor langt er Une Autre Chambre fra Élysée Montmartre?

    Du kan gå til Élysée Montmartre når du bor på Une Autre Chambre - du vil være omkring 2,2 km væk.

  • Er Une Autre Chambre tæt på Accorhotels Arena?

    Une Autre Chambre er et godt valg, hvis du vil besøge Accorhotels Arena, som er 3,4 km væk.

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Une Autre Chambre

  • Hvor tæt er Une Autre Chambre på den nærmeste lufthavn, Paris Charles de Gaulle Lufthavn?

    34,8 km væk ligger Paris Charles de Gaulle Lufthavn, som er den lufthavn, der er tættest på Une Autre Chambre. Det tager i gennemsnit 0 t. 27 min. at køre fra Une Autre Chambre is Paris Charles de Gaulle Lufthavn. Det er en god idé at undersøge trafikken mellem hotellet og lufthavnen.

  • Hvordan kommer gæsterne bedst fra Paris Charles de Gaulle Lufthavn til Une Autre Chambre?

    Une Autre Chambre tilbyder parkering for hotellets gæster, så de fleste besøgende, der bruger tid i Paris, kan det være en god mulighed at leje en bil for omkring 208 kr./dag. Det vil give dig mulighed for at komme til og fra Paris Charles de Gaulle Lufthavn og samtidig give dig fleksibilitet til at komme omkring i området. En af de mest populære muligheder i dag er at tage en taxa eller sammenkørselsservice direkte fra Paris Charles de Gaulle Lufthavn til hotellet. Denne mulighed er ofte billig, men gæsterne bør være opmærksomme på højere priser, når der er stor efterspørgsel.

  • Hvor tæt er Une Autre Chambre på centrum af Paris?

    Centrum af Arts-et-Métiers, Paris, ligger kun 0,2 km fra hoveddøren på Une Autre Chambre. Du kan finde andre turister på steder som f.eks. Cité Internationale Universitaire de Paris, som du kan komme til fra Une Autre Chambre via forskellige transportmidler.

  • Hvad er telefonnummeret til Une Autre Chambre?

    Den bedste måde at kontakte Une Autre Chambre på er ved at ringe til +33 1 48 04 77 76.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Une Autre Chambre?

    Ja, Une Autre Chambre har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Une Autre Chambre?

    12:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 15:00.

  • Har Une Autre Chambre vaskefaciliteter?

    Ja, der er vaskefaciliteter for gæster på Une Autre Chambre. Er der også strygejern og strygebræt på stedet.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Une Autre Chambre?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Une Autre Chambre-reservation, hvis du overvejer at bo i august, hvor priserne typisk er lavest (1.347 kr.).

  • I hvilket område af Paris ligger Une Autre Chambre?

    Une Autre Chambre ligger i 3. arrondissement i Paris-området af Paris. Brug kortet på denne side til at forstå, hvor Une Autre Chambre ligger i forhold til resten af Paris.

  • Er der andre Impala-hoteller i Paris?

    I alt er der 25 steder i Paris. Den mest populære Impala-ejendom i Paris er Une Autre Chambre.

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Une Autre Chambre?

    Overvej at tjekke ind på Une Autre Chambre om lørdag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 2.807 kr.).

  • Hvor langt er Une Autre Chambre fra Élysée Montmartre?

    Du kan gå til Élysée Montmartre når du bor på Une Autre Chambre - du vil være omkring 2,2 km væk.

  • Er Une Autre Chambre tæt på Accorhotels Arena?

    Une Autre Chambre er et godt valg, hvis du vil besøge Accorhotels Arena, som er 3,4 km væk.

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Une Autre Chambre