Ferieboliger i Sofia

Søg efter og sammenlign ferieboliger i Sofia i Bulgarien fra hundredvis af rejsesites på HotelsCombined, og spar penge.

... med flere

Find ud af, hvorfor rejsende elsker HotelsCombined

Sammenlign hotelvurderinger baseret på tusindvis af brugeranmeldelser.

Én søgning giver dig nøjagtige priser på overkommelige hoteller.

Skræddersy dine resultater efter hotelkæde, faciliteter, pris og meget mere.

Søg efter hoteller så mange gange, du vil – helt gratis.

Rejseindsigter for ferieboliger i Sofia

Brug vores databaserede tips fra HotelsCombined til at finde din næste feriebolig i Sofia.

Hvilken er den billigste dag at bo i en feriebolig i Sofia?

Den billigste dag at overnatte i Sofia er tirsdag (285 kr.). På den anden side kan rejsende forvente at betale mest om fredagen, hvor den gennemsnitlige overnatningspris er 1.915 kr.

Hvor lang tid i forvejen skal man booke en feriebolig i Sofia?

Spar penge ved at booke en feriebolig senest 62 dage før din rejse til Sofia. Den laveste pris, der blev fundet ved booking 62 dage før, lå på 231 kr. pr. nat.

Andre overnatningsmuligheder i Sofia

49 William Gladstone Street, Sofia, Bulgarien
0,7 km fra centrum
Gratis wi-fi
308 kr.
Gns. pr. nat
Sinio Liato Street, Sofia, Bulgarien
10,1 km fra centrum
Gratis wi-fi
Parking
295 kr.
Gns. pr. nat
9 Balkandji Iovo Str, Sofia, Bulgarien
3,4 km fra centrum
Gratis wi-fi
475 kr.
Gns. pr. nat
Bul. Hristo Botev 69, Sofia, Bulgarien
0,7 km fra centrum
Gratis wi-fi
540 kr.
Gns. pr. nat
40 Letostrui Street, Sofia, Bulgarien
4,3 km fra centrum
Gratis wi-fi
546 kr.
Gns. pr. nat

Overnatning i Sofia

Brug kortet til at finde ejendomme tæt på det eller de Sofia områder eller attraktioner, du planlægger at besøge. Brugere kan klikke på en ferieboligs navn for at finde flere oplysninger om den, såsom pris, anmeldelser og faciliteter, og også finde forskellige tilbud for ejendommen.

Fakta om overnatning i Sofia

  • Hvor meget koster en feriebolig i Sofia?

    Ferieboliger i Sofia koster 620 kr./nat i gennemsnit. Du vil dog opleve, at priserne varierer alt efter hvad tid på året, du vælger. juli er for eksempel den dyreste måned at booke feriebolig i Sofia i, og august er ofte den billigste måned at booke i. Vores brugere har for nyligt fundet ferieboliger for 89 kr./nat, hvilket på nuværende tidspunkt er den billigste pris. Husk på, at vi anser alt til 313 kr./nat eller derunder som en god pris.

  • Hvilken del af Sofia er bedst at bo i?

    Sredets er den bedste del af Sofia at bo i baseret på vores brugerdata. Ud af alle vores brugere, der ledte efter ferieboliger i Sofia, søgte 96% af dem efter overnatning i Sredets-området i det seneste år. The Hedgehog Cabin. Brand new. Promotion. er den mest populære feriebolig i Sredets-området i Sofia.

  • Er der nogen ferieboliger af typen Lejlighedshotel i Sofia?

    Hvis du gerne vil booke en feriebolig i Sofia i kategorien Lejlighedshotel, har du 24 at vælge imellem. Vi anbefaler, at du kigger på Apart-Hotels-Sofia, Ahs, da den i øjeblikket er den mest populære Lejlighedshotel blandt vores brugere.

Find bedre resultater til dit ophold i Sofia