Lanta Infinity Resort

Resort
3 stjerner
man. 3.8
-
tir. 4.8
2 gæster, 1 værelse
Tilbud fra
351 kr.
/Billigste pris per nat
Værelser
Om
Anmeldelser
Lignende hoteller
Beliggenhed
Ofte stillede spørgsmål

Bedste tilbud på Lanta Infinity Resort

Udforsk de mest attraktive tilbud, der er tilgængelige for Lanta Infinity Resort, for at sikre, at du får mest værdi for pengene på din overnatning. Ejendommene blev sidst opdateret den 27. juli 2026.
man. 3.8
-
tir. 4.8
Opholdstype
Bookinglink
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Deluxe-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
Superior-værelse, ukendt sengetype
King-size-værelse, 1 ekstra stor seng
Standardværelse, ukendt sengetype
Dobbeltværelse, ukendt sengetype
Hvordan påvirker betaling til os sorteringen, og hvordan rangerer vi resultaterne?
Læs mere
*Total inkluderer estimerede lokale skatter og afgifter, der betales ved udcheckning.
Garanteretgaranteret

Om Lanta Infinity Resort

Find viktige oplysninger, faciliteter og funktioner på Lanta Infinity Resort for at få en oversigt over, hvad du kan forvente under dit ophold. Informationen om denne ejendom blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Overnatningsstedet har en udendørs pool, en børnepool og vaskeservice. Foruden gratis Wi-Fi på fællesarealer tilbydes gæster gratis selvstændig parkering. Andre faciliteter inkluderer vaskeri på stede...

Værd at vide

Tidspunkt for check-in12:00
Tidspunkt for check-out11:00
Betaling & afbestillingReglerne kan variere afhængigt af værelsestypen og udbyderen.
Nummer til receptionen+66 869 417 998

Fordele og faciliteter på Lanta Infinity Resort

En omfattende liste over de faciliteter, som du vil finde på Lanta Infinity Resort, på stedet, i bygningen og på værelset.
  • Snorkling
  • Udendørspool
  • Gratis wi-fi
  • Te-/kaffemaskine
  • Kaffemaskine
  • Gratis parkering
  • Wi-fi i alle områder
  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn
  • Gratis toiletartikler

Basis

  • Gratis wi-fi
  • Wi-fi i alle områder
  • Internet
  • Håndklæder
  • Gratis toiletartikler
  • Shampoo
  • Bodyshampoo
  • Aircondition
  • Skraldespande

Aktiviteter

  • Adgang til strand
  • Fiskeri
  • Dykning
  • Dykning
  • Snorkling
  • Ridning
  • Vandpark

Køkken

  • Elkedel
  • Mikroovn
  • Te-/kaffemaskine
  • Køleskab
  • Kaffemaskine
  • Tekøkken

Bad

  • Hævet toilet
  • Bruser
  • Badehætte
  • Hårtørrer
  • Toiletpapir
  • Eget badeværelse

Tilgængelighed

  • Hele enheden ligger i stueetagen
  • Ikke-rygerværelser tilgængelige
  • Fjerfri pude
  • Øverste etager tilgængelige med trapper

Udendørs

  • Terrasse/gårdhave
  • Liggestole
  • Balkon
  • Have

Generelt

  • Haveudsigt
  • Forbundne værelse(r) tilgængelige
  • Flise-/marmorgulv
  • Udsigt til pool

Service og bekvemmelighed

  • Sikkerhedsboks
  • Turskranke
  • Adgang med nøglekort
  • Vandflaske

Parkering og transport

  • Lufthavntransport (tillæg)
  • Gratis parkering
  • Privat parking

Vaskeri

  • Vaskeri
  • Tøjvask
  • Tørrestativ til tøj

Soveværelse

  • Stikkontakt nær sengen
  • Tøjstativ
  • Garderobe eller skab

Pool

  • Udendørspool
  • Pool-håndklæder
  • Pool med udsigt

Medier og underholdning

  • Fladskærms-tv
  • Fjernsyn

Sundhed og sikkerhed

  • Daglig rengøring
  • Førstehjælpsudstyr

Familievenligt

  • Tremmeseng tilgængelig
  • Børnepool

Anmeldelser af Lanta Infinity Resort

Læs førstehåndsanmeldelser og bedømmelser, som giver indblik i de oplevelser, tidligere gæster på Lanta Infinity Resort har haft. Rejsende har lavet 439 anmeldelser af Lanta Infinity Resort til dags dato. Data for anmeldelser blev senest opdateret den 27. juli 2026.
8,1
Meget god
439 verificerede bedømmelser
Fantastisk
262
Meget god
88
God
50
Okay
18
Rimelig
5
Middelmådig
7
Dårlig
9
Sortér efter:Seneste

Filtre

Alle filtre

Filtre

Brugerbedømmelse
Type rejsende
Årstid

Hoteller, der ligner Lanta Infinity Resort

Find andre ejendomme i Ko Lanta, der tilbyder en lignende oplevelse og stemning som Lanta Infinity Resort. Der er i alt 1.022 hoteller for rejsende i Ko Lanta. Prisdata blev senest opdateret den 27. juli 2026.

Udforsk Ko Lanta

Lanta Infinity Resort ligger på 493 Moo 6, Koh Lanta i kvarteret i Ko Lanta. Data om populære seværdigheder blev senest opdateret den 27. juli 2026.
Beliggenhed: Lanta Infinity Resort, 493 Moo 6, Koh Lanta

De mest populære seværdigheder

  • Klong Nin Beach0.9 km
  • Khao Mai Kaew Cave2.7 km
  • Lanta Old Town5.3 km
  • Ba Kantiang Bay5.9 km
  • Ba Kan Tiang Beach6.2 km
  • Ao Nui Beach7 km
  • Long Beach7.8 km
  • Bamboo Bay8.1 km
  • Mu Ko Lanta National Park9.9 km
  • Ta Noad Beach9.9 km
  • Klong Dao Beach10.2 km
  • Ko Lanta Noi11.5 km

Spørgsmål og svar i forhold til booking hos Lanta Infinity Resort

Find svar på ofte stillede spørgsmål omkring reservationer, faciliteter, politikker med mere, når du booker en overnatning på Lanta Infinity Resort. De ofte stillede spørgsmål blev senest opdateret den 27. juli 2026.

  • Er priserne på Lanta Infinity Resort sammenlignelige med 3-stjernede hoteller i Ko Lanta?

    Hoteller i Ko Lanta, der er vurderet til 3 stjerner, koster generelt 231 kr./nat, men i gennemsnit kan Lanta Infinity Resort bookes for 35% under områdets gennemsnitspris. Du kan normalt få et ophold på Lanta Infinity Resort for 153 kr./nat. Det er et virkelig godt tilbud for brugere af HotelsCombined, der gerne vil til Ko Lanta.

  • Er der en pool på Lanta Infinity Resort?*

    Ja. Brugere af HotelsCombined, der rejser til Ko Lanta, leder ofte efter hoteller med pool. De feste hoteller har åbningstider på poolen, så sørg for at spørge ind til regler og retningslinjer for brug af poolen i receptionen på Lanta Infinity Resort.

  • Hvad er telefonnummeret til Lanta Infinity Resort?

    Hvis du har spørgsmål eller tvivl om opholdet, kan du ringe til +66 869 417 998 for at tale med en fra receptionen på Lanta Infinity Resort.

  • Er der Wi-Fi tilgængelig hos Lanta Infinity Resort?

    Ja, Lanta Infinity Resort har wi-fi til hotellets gæster.

  • Hvad tidspunktet for tjek ud på Lanta Infinity Resort?

    11:00. Hvis du har brug for at tjekke ud senere, anbefaler vi, at aftale dette med receptionen, så snart du har mulighed for det. Tidspunktet for tjek ud er kl. 12:00.

  • Hvor meget koster det at bo på Lanta Infinity Resort, Ko Lanta?

    I gennemsnit har gæster betalt 153 kr. per nat for at bo på Lanta Infinity Resort. Nogle brugere har fundet priser helt ned til 101 kr. per nat. Tast dine datoer ind i formlen ovenfor for at se de tilgængelige priser for dit ophold.

  • Har Lanta Infinity Resort vaskefaciliteter?

    Lanta Infinity Resort giver mulighed for at vaske tøj. kontakt stedet for detaljer.

  • Hvilken måned er det billigst at bo på Lanta Infinity Resort?

    Du får den bedste chance for at spare penge på din Lanta Infinity Resort-reservation, hvis du overvejer at bo i oktober, hvor priserne typisk er lavest (302 kr.).

  • Hvilken er den billigste dag at tjekke ind på Lanta Infinity Resort?

    Overvej at tjekke ind på Lanta Infinity Resort om mandag, hvor prisen pr. nat typisk er lavest (gennemsnitlig pris pr. nat på 838 kr.).

Se flere spørgsmål

Millioner af anmeldelser

Reelle vurderinger og anmeldelser fra millioner af gæster ligesom dig. Book dit perfekte ophold med ro i sindet!

Bedste hoteltilbud

HotelsCombined henter info fra over 3 millioner hoteller og ejendomme og samler det hele på ét sted, så du kan sammenligne det ideelle ophold.

Gratis afbestilling

Planer ændres – det forstår vi. Og det er derfor, du kan søge efter og booke hoteller og ophold fra udbydere, der tilbyder gratis afbestilling på HotelsCombined

Find bedre resultater til dit ophold i Lanta Infinity Resort